Nezvládnutá koncovka stála rezervu 3 body!

Mšecké Žehrovice – Zavidov B 2:2 (0:0)

V prvním mistrovském utkání nové sezóny odjela zavidovská rezerva na půdu nováčka do Mšeckých Žehrovic, které postoupily z druhého místa III. třídy. Pro některé hráče to byl první ostrý start po pauze a na hře to bylo znát.

První minuty byly seznamovací, kdy se hrál nepříliš pěkný fotbal mezi vápny. Zavidov se prezentoval dlouhými ale nepříliš přesnými nákopy za obranu domácích. Obrana Žehrovic v čele s kapitánem Elsnicem si se všemi náznaky šancí bez problémů poradila. Domácí se dostávali do šancí sporadicky, kdy dvakrát pohrozili po standartní situaci, ale mířili mimo. Nepříliš koukatelnému fotbalu nepřidal ani stále víc sílící déšť, který podmínky hráčům ještě zhoršil.

Do druhé půle vystřídal Havla ml. Jančařík a ten se okamžitě ukázal. V 47. minutě vybojoval míč na půlce, posunul ho k D. Štillerovi, který kolmicí vyslal mezi beky Neveďala a ten svůj únik zakončil střelou podél brankáře 0:1. O minutu později se opakovala tatáž akce. Míč šel opět po ose Jančařík – D. Štiller – Neveďal, kdy poslední jmenovaný tentokrát udělal brankáři ještě kličku zakončil do prázdné branky 0:2. Zavidovský rychlík však musel vzápětí kvůli zranění střídat, čímž zavidovská útočná síla hodně utrpěla. Další dva nadějné brejky hosté zakončili nepřesně, a tak přišla odpověď na druhé straně. Týče nepřesně vykopl z ruky, míč se rychle vrátil zpět do vápna ke Kočímu, který prostřelil zavidovského brankáře 1:2. Domácí se dostali najednou do hry, hostům naopak očividně docházeli síly. Když se ještě zranil Havel st. a Hanych po absolutním zkratu, kdy zasáhl míč na půlce nesmyslně rukou a dostal druhou žlutou, se hra hostí sesypala jako domeček z karet. Rezerva srdceryvně bránila a vyhlížela konec zápasu. Týče ve dvou šancích Zavidov ještě podržel, ale nakonec se domácí dočkali. V 94. minutě neuhlídal Pšenička ve vápně Elsnice, a ten hlavou do protipohybu brankáře srovnal 2:2.

Daniel Devera: „Od začátku utkání jsme se rozjížděli velmi pomalu a nemohli jsme chytit tempo hry, hra byla hodně neurovnaná. Vydařený začátek druhé půle, kdy jsme vstřelili dva góly, jsme si sami pokazili nezvládnutou koncovkou. Pozitivem utkání je debut našich třech mladíků Křivohlavého, Urbana a Bohuslava v dospělém fotbale“.

Zavidov: Týče – Křivohlavý, Havel st. (56.Bohuslav), Pšenička, Krejčí – Hanych, Vanický, D. Štiller, Havel ml. (46. Jančařík) – Sekyra (85. Urban), Neveďal  (51. L. Kapoun). Trenér: Daniel Devera