Duel rozhodla sporná penalta

SK Votice – FC 05 Zavidov 2:1 (1:1)

V posledním kole I. A třídy odjeli zavidovští fotbalisté (opět ve slátané sestavě) k poslednímu utkání do Votic. Hrálo se od 14 hodin a trojice rozhodčích přejížděla po utkání do Nespek s výkopem od 17, což dávalo jasně najevo, že prodloužení duelu v podobě penalt asi nebude na pořadu dne, což se potvrdilo.

Od úvodního hvizdu se Zavidovští stáhli do obranného bloku a zaměřili se na propracovanou defenzivu, což jim vycházelo. Domácí sice měli víc míč na svých kopačkách, ale jejich akce končily před pokutovým územím Zavidova. Dvě výjimky ale přišly. Ve 12. min. chyboval na půlce Geier, který při kličce přišel o míč. Následovala průniková přihrávka za obranu. Němeček šel sám na Kuklu a s přehledem jej obstřelil – 1:0. Radost domácích vydržela pouze tři minuty. Dvořák zahrával trestný kop. Následovala skrumáž před domácí brankou, ve které se nejlépe orientoval Jančařík a srovnal – 1:1. V dalších minutách se hrálo většinou mezi oběma vápny a šance k vidění nebyly.

Klíčový okamžik zápasu přišel po sedmi minutách druhé části, kdy šel Vanický ve vápně do skluzu. Sice stáhl nohy, ale domácí útočník upadl, což mu rozhodčí „sežral“ a následovala penalta, ze které rozhodl Šlejmar – 2:1. V závěrečných patnácti minutách měli Zavidovští tlak a několik závarů před brankou. Nejprve v dobré příležitosti hlavičkoval Vanický pouze do středu branky. Chvilku na to byl V. Beneš sám na malém vápně, ale trefil jen domácího brankáře.

Jaroslav Hamouz: „Tradičně jsme odcestovali ve splácané sestavě, ale kluci se nemají za co stydět a za výkon zaslouží pochvalu. Byl to typicky remízový zápas, který rozhodla vymyšlená penalta. Za letošní sezónu máme dva primáty. Odehráli jsme ji bez jediného vyloučeného hráče, ale pouze s jedním bodem na hřištích soupeřů, což je asi unikát ve střední Evropě.“

Zavidov: Kukla – Z. Šmíd, V. Beneš, Klouček, Vanický – P. Šíma, P. Čech st. (70. J. Kraus), Dvořák (83. A. Kraus), Geier, Jančařík – Vitner. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *