Venku opět příděl!

Vraný – Zavidov 7:3 (3:1)

K dalšímu venkovnímu zápasu odjeli zavidovští na půdu Sokola Vraný, kde se našemu týmu dlouhodobě nedaří. Prokletí venkovních zápasů neprolomili hosté ani tentokrát a navíc si odvezl debakl.

Domácí šli od začátku do tlaku, kdy ostřelovali branku Zavidova centry ze stran. V 5. minutě šli po jednom takovém do vedení. Po centru ze strany zůstal ležet jeden z domácích hráčů ve vápně. Hosté jakoby přestali hrát, dožadovali se zakopnutí míče do autu, ale domácí pokračovali. Míč se dostal na vápno k Růžičkovi, který se do něj opřel a s pomocí teče Holého jej poslal do branky. Zavidov tento gól nepoložil a začal hrát aktivněji na míči. Šanci na vyrovnání měl Neveďal, který šel sám na brankáře Izeru, ale míč si příliš předkopl a domácí gólman stihl nohou zahrát míč do bezpečí. Další slibnou akci zastavili domácí až faulem na vápně a kopal se přímý kop. K tomu se postavil D. Štiller, propálil vše co mu stálo v cestě, ale Izera předvedl parádní zákrok a míč vytěsnil na břevno. Nedáš dostaneš. V 31. minutě kopali přímý kop ze strany také domácí. Slabý centr do vápna bohužel hostující brankář Dunaj neudržel a Danda mířil do sítě 2:0. Zavidovští reagovali však hned po rozehře akcí jak z Ligy Mistrů. Neveďal rozehrál na Holého, ten přešel přes dva hráče, poslal míč na Deveru, který si narazil opět s Neveďalem a šel sám na branku, kde překonal Izeru střelou pod břevno 2:1. Následně se hrála vyrovnaná bitva, kde se hostující tlačili za vyrovnáním. Těsně před poločasem si ale opět hodili sami klacek pod nohy. Při rozehrávce mezi obránci, skočil míč stoperovi Vitnerovi na holeň, od které se odrazil ke Kubíkovi a ten nabídkou na vstřelení branky nepohrdl 3:1.

Zavidovští i přes tuto hrubku chtěli v druhém poločase srovnat. Po pěti minutách ale opět inkasovali. Hosté propadli na levé straně a L. Danda se proháčkoval do vápna, kde prostřelil Dunaje 4:1. Neutekly ani tři minuty a byla tu další branka. Opět nekoncentrovanost hostů. Míč ve vápně Zavidova trefil ruku vranského hráče, zavidovští opět přestali hrát, domácí ale pokračovali a Fedrhanc na zadní tyči skóroval po centru Kubíka 5:1. V 71. se prosadili také zavidovští, kdy Matějka zakryl u vápna domácích míč, nahrál ještě Neveďalovi a ten mířil do prázdné 5:2. Domácí ale rychle odpověděli. Zbytečná ztráta ve středu hřiště znamenala kolmici mezi stopery, kterým utekl Kubík a po kličce Dunajovi zvýšil 6:2. Utrpení hostů dovršila sedmá branka, kdy se nepohodli P. Šíma s Vitnerem, srazili se při odkopu a Kostovčík šel sám na branku 7:2. Finální podobu dal výsledku Jelínek, který se prosadil po přihrávce Neveďala, který utekl obraně a našel svého spoluhráče přihrávkou pod sebe 7:3.

Daniel Devera: „Utkání se těžko hodnotí. Hrajeme s Vraným vyrovnaný zápas, kde si nemyslím, že bychom byli horší nebo méně fotbaloví, ale sráží nás šílené hrubky. Čtyři ze sedmi branek domácím doslova darujeme na zlatém podnose. Pokaždé, když se nadechneme, zatlačíme soupeře na jeho polovinu, tak udělá takřka žákovskou chybu a to nás srazí do kolen. Pak to končí debaklem.“

Zavidov: Dunaj – Jelínek, Holý, Vitner, L. Kapoun (59. Pšenička) – D. Štiller (87. J. Kraus), Devera ml., P. Šíma, Křivohlavý – Neveďal, Matějka. Trenér: Daniel Devera