Rezerva zvládla souběh na výbornou

Lišany – Zavidov B 3:6 (1:3)

Lišany v předposledním podzimním kole přivítaly na svém hřišti béčko Zavidova. Domácí chtěli těžit ze souběhu s A-týmem a připsat si do tabulky důležité body za vítězství. Chtít je ale málo! Rezervní celek se semkl, vážil si šancí a nakonec hokejovým výsledkem zcela zaslouženě zvítězil.

Na první gólovku se nemuselo čekat vůbec dlouho. Obrovskou hrubici vyrobil Havel starší, který doslova poslal do samostatného nájezdu Mutinského. V brance Zavidova ale stál M. Štiller, který se po zranění blýskl skvělým a důležitým zákrokem! V 9. minutě se poprvé měnilo skóre. Odražený míč v lišanském vápně se dostal na kopačku Knora, který střelou na vzdálenější tyč nedal Řepkovi šanci 0:1. Netrvalo dlouho a hostující rezerva své vedení navýšila. Rohový kop D. Štillera mířil na přední tyč, kde Feher nedohrál naplno souboj s Horvátem a ten se prosadil 0:2. Lišany ale dva slepené góly nepoložily a kontaktní brankou se vrátily do zápasu. Ihned po rozehrávce poslal Medřický nadýchaný míč na Roušavého, který se dostal z levé lajny do vápna a propálil bezmocného M. Štillera 1:2. Příležitosti byly k vidění na obou stranách, problém byl však ve finální fázi a v koncovce. I tak se skóre ještě jednou měnilo. Ve 39. minutě našel D. Štiller na druhé straně vápna Sekyru. Hostující kapitán si připravil míč na levačku a schovanou přízemní střelou překonal lišanského brankáře 1:3. Lišany tak doplatily na neproměněné příležitosti, kterých měly během první poločasu hned několik, naopak B-tým Zavidova byl produktivnější a to mu přineslo poločasové vedení.

Stejně jako první, tak i druhý poločas nabídl rychlý gól. D. Štiller poslal dlouhý míč na Sekyru a vůbec nevadilo, že na něj zavidovský kapitán nedosáhl. Lišanský obrana nezachytila náběh Horváta, ten udělal kličku brankáři a přidal svůj druhý zásah 1:4. Ani tato branka domácí nepoložila. Dlouhý aut skončil na kopačce Medřického, který zpoza šestnáctky nedal hostujícímu brankáři šanci 2:4. Uběhla hodina hry a rezervní tým Zavidova svému soupeři opět odskočil. Po kontaktu míče s horní končetinou jednoho z domácích hráčů ve vápně se k pokutovému kopu postavil Havel mladší a nemýlil se – 2:5. Za stejný prohřešek se kopala penalta i na druhé straně, Medřický taktéž proměnil – 3:5. Divoký výsledek stále nebyl finální. Lišany se hnaly za kontaktní brankou, ale v této cestě svému týmu vůbec nepomohl Roušavý, který po zbytečném faulu uviděl červenou kartu. Poslední minuty nabídly další pokutový kop. Po nedovoleném zákroku na Vanického se k penaltě postavil Horvát a úspěšně naplnil vidinu hattricku – 3:6. Hokejový výsledek tak chutnal zavidovskému béčku, který se na těžkém terénu domácího celku šestkrát prosadil a zaslouženě zvítězil.

Jiří Kraus: „Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Kvůli souběhu zápasu s áčkem museli přijít i ti, co už moc nechodí, aby oba týmy měly někoho na střídání. Jsme rádi, že jsme to zvládli a konečně také proměnili šance. Teď už nás čeká jen poslední kolo a pak krátká pauza na doléčení zraněných a jedeme dál“.

Zavidov: M. Štiller – Diepold, Pšenička (30. J. Kraus), Havl st., Hvězda – Knor, D. Štiller, Vanický, Havel ml. – Sekyra, Horvát. Trenér: Richard Štiller