Rezerva neměla nárok

Zavidov B – Lubná 1:6 (1:4)

V dalším domácím zápase přivítala rezerva Zavidova letos zatím suverénní Lubnou. Domácí se museli obejít bez několika zraněných hráčů, navíc museli řešit souběh s A týmem, který ten samý den nastoupil proti celku Mšec-Nové Strašecí. Rezerva tak horko těžko skládala základní jedenáctku dohromady.

První minuty ale patřily překvapivě domácím. Ti zahrávali během prvních 10 minut pět rohů po sobě, kdy míč prolétl malým vápnem, ale bohužel pro domácí ho nebyl nikdo schopen nasměrovat do branky. V 10. minutě se ale domácí prosadili. J. Kraus poslal míč za obranu na D. Štillera, který si míč zpracoval na prsa a následně prostřelil Zemjanka v brance Lubné 1:0. Hosté byli z branky opaření, pak ale přišlo uklidnění od A. Trejbala. Ten si z domácích obránců udělal slalomové tyče a předložil před prázdnou branku pro Hranaie a bylo srovnáno 1:1. To hosty nakoplo a začali dominovat na balónu. Nejvíce problémů dělal domácí obraně rychlonohý Varyš, který připravil takřka všechny branky po zbytek utkání. Tři minuty po Hranaiově brance utekl již zmíněný Varyš, našel před brankou Henzélyho, který otočil skóre 1:2. Kanonáda domácích pokračovala. Ve 28. minutě si na roh naskočil osamocený Hranai a přidal hlavou svou druhou branku v zápase 1:3. Další branka padla opět po úniku Varyše, ten tentokrát centroval na zadní tyč, kde si míč do vlastní branky srazil ve snaze odehrát míč Diepold 1:4.

Druhá půle začala tak, jak končila první. Akce jako přes kopírák. Dlouhý balón za obranu, Varyš utekl obraně a tentokrát zakončil sám 1:5. Následovala pasáž, kdy se zápas spíše dohrával. Lubné odešel tvůrce hry Trejbal a na hře to bylo znát. Zavidovští posledních 20 minut převzali iniciativu a více drželi míč. Vytvořili si i tutové šance, ale dvě hlavičky Vanického z malého vápna šly mimo, třetí bravurně vytáhl Zemjanek. Sám na branku postupoval také Dieopold, ale místo střely ještě hledal své spoluhráče, kteří ale zakončit nedokázali. V poslední minutě stanovil konečné skóre zápasu Varyš. Ten šel po odmlce opět sám na branku a nemýlil se 1:6.

Aleš Kraus: „Na dnešní zápas jsme horko těžko skládali sestavu, jelikož jsme měli téměř souběh s áčkem. Pokoušeli jsme se zápas přeložit, ale nebylo nám ze strany soupeře vyhověno. Proto nastoupilo takřka vše, co má nohy. Zápas jsme nezačali špatně, ale pak přestaneme hrát. Dostaneme čtyři naprosto stejné branky a nejsme schopni na to zareagovat. Lubná nás přehrávala ve středu hřiště, odkud směrovaly kolmice na rychlého Varyše, jehož náběhy jsme absolutně nezachytávali. Je potřeba hodit výsledek za hlavu a připravit se na další zápas“.

Zavidov: M. Štiller – Zuda, Pšenička, Vanický, Diepold – Koc, D. Štiller, Hvězda, Těšínský ( 74. Paul) – J. Kraus (60. Samson), Křivohlavý (46. Tran). Trenér: Jaroslav Koc