Rezerva dlouho vzdorovala

Zavidov B – Tatran Rakovník 1:3 (0:1)

K prvnímu jarnímu zápasu nastoupila rezerva Zavidova proti týmu z čela tabulky Tatranu Rakovník. To, že proti sobě ale hrají týmy z opačných koutů tabulky, nebylo znát.

První minuty drželi míč více na svých kopačkách hosté, ale do šancí se příliš nedostávali. Obrana domácích se dobře posouvala a dlouhé nákopy sbíral za vápnem gólman A. Kraus. První šanci měli domácí. A. Beneš špatně vyběhl minul míč a D. Štiller mohl zakončit do prázdné branky. Bohužel pro domácí byl až příliš z úhlu a mířil vedle. Na druhé straně odpověděl Špimr, který se vyhnul ofsajdové pasti, ale tváří v tvář A. Krausovi mířil vedle. Do další šance se pak hnal opět Zavidov. Matějka vybojoval míč, posunul ho na D. Štillera, ale jeho střelu zblizka bravurně vychytal A. Beneš. Míč se odrazil k Horvátovi, ale jeho dorážka mířila vedle. Nedáš dostaneš. V 38. minutě prostrčil J. Beneš na Lakiho, a ten střelou k tyči překonal A. Krause 0:1. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin, přišla šance na srovnání. Propadlý míč se dostal až k Horvátovi, ale ten slabší levačkou trefil pouze brankáře hostů.

Druhá půle začala tlakem domácích, kteří se tlačili za vyrovnáním. Tranovu pěknou střelu z 25 metrů vyrazil ještě A. Beneš na roh. Hned z něj se však prosadil na přední tyči Matějka, a bylo srovnáno. Rezerva povzbuzena brankou chtěla přidat další. Po výborném napadání Matějky s Tranem se dostal míč k Itnerovi, který mířil do prázdné branky, ale na čáře jeho tutovku vyrazil vracející se M. Kučera. To už hosté poslali do hry špílmachra Doláka, který o sobě dal hned vědět. Nejprve přihrával před branku na J. Beneše, ale tomu míč odskočil. V 81. minutě, ale svou chybu napravil. Dolák přešel přes tři domácí obránce, naservíroval míč před branku a J. Beneš zakončil do prázdné 1:2. Domácí ale nevložil zbraně. Vyrovnat mohl Tran, který dalším svým dalekonosným projektilem trefil břevno. Míč se odrazil k osamocenému Těšínskému, na kterého zívala prázdná branka, ale míč zakončil těsně vedle. V poslední minutě zápasu už zavidovští vložili všechnu snahu na srovnání. Na půlce zůstal osamocený Dolák, který utekl a po kličce A. Krausovi stanovil konečný výsledek zápasu 1:3.

Aleš Kraus: „Za mě obrovská škoda, vůbec jsme nebyli horším týmem. Bohužel jsme opět, stejně jako na podzim, ztroskotali na neproměňování šancí. To je potřeba zlepšit. Na druhou stranu musím kluky pochválit, hráli jsme po zemi kombinačně, jen góly chyběli“.

Zavidov B: A. Kraus – Diepold, Pšenička, Jelínek, Zuda – Koc (82. Paul), Itner (70. J. Kraus), D. Štiller (58. Těšínský), Tran – Matějka, Horvát. Mužstvo vedl: Jaroslav Koc