Po bojovném výkonu alespoň bod!

Zavidov – Lány 2:2 (1:2)

Ve druhém jarním kole se poprvé představili zavidovští fotbalisté před domácím publikem proti týmu ambiciózních Lán. Zavidov na podzim utrpěl na hřišti soupeře krutý debakl 6:1, ale na domácím hřišti se mu proti Lánům tradičně daří. Před zápasem bylo jasné, kdo je favorit, ale domácí zápas odmakali a vyválčili bod za remízu 2:2.

Zápas začal šancí domácích, kdy se Neveďal protáhl po lajně a zpětnou přihrávkou našel na vápně mladíčka Diepolda, který těsně minul Javůrkovu branku. V 10. minutě o sobě dali vědět také hosté a hned z toho byla branka. Hra byla přesunuta u levé lajny a na té pravé zůstal osamocený Chalupa. Lánský špílmachr Petr pak rozehrál rychle aut, přenesl hru na Chalupu, a ten šel sám na branku a prostřelil vyběhnuvšího Dunaje 0:1. Uteklo však pouze šest minut a bylo srovnáno. Neveďal opět utekl obraně, zasekl míč na velkém vápně a skrytou střelou k tyči překonal Javůrka 1:1. Následovala pasáž, kde se míč pohyboval především mezi vápny, bez větších šancí na obou stranách. Těsně před poločasem vyběhl Dunaj špatně na dlouhý míč na Petra, který z první mířil do tyče. Ve 44. minutě pak rozehrávali domácí přímý kop z poloviny hřiště. Míč však zachytil Javůrek, rychle rozehrál a Buršík z brejku poslal hosty do vedení 1:2.

Gól do šatny ale domácí nezlomil ba naopak. V 49. minutě nahrál Tran míč na vápno Deverovi, ten míč trefil vnitřním nártem přímo do pravé šibenice bezmocného Javůrka. Opravdu výstavní branka 2:2. Hra se pak přelévala ze strany na stranu, ale byli to domácí, kdo měl více ze hry. V 55. minutě mohl Devera dokonat obrat, kdy se obtočil ve vápně kolem obránce, ale tentokrát volil slabší střelu, s kterou si Javůrek poradil. Devera měl ještě jednu slibnou šanci, ale Javůrek byl opět na svém místě. Zhruba od 70. minuty to byl spíše boj, kdy obě mužstva měli za cíl hlavně neprohrát a pokusit se přidat ještě jednu branku. Za Lány mohl vsítit Buršík, ale jeho střelu na přední tyči vyrazil Dunaj. Těsně před koncem předvedl po rohu krásnou individuální akci Diepold, ale Javůrek byl u své tyče včas. Zápas tak skončil asi spravedlivou remízou.

Lukáš Blecha: „Kdyby mi ale někdo před zápasem řekl, že se čtvrtým týmem tabulky uhrajeme bod, byl bych asi rád, ale po utkání si myslím, že jsme měli vyhrát, zejména ve druhé půlce byli kluci lepší. Musím jim poděkovat, že zápas nevzdali.“

Zavidov: Dunaj – Matějka, Vitner, Jelínek – L. Kapoun – Zuda (77. Koc), Devera, Itner, Tran – Neveďal, Diepold. Mužstvo vedl: Lukáš Blecha