Neproměněné šance a zbytečné chyby

Zavidov – Slavoj Kladno 1:4 (1:2)

V předposledním domácím zápase přivítal Zavidov na svém hřišti nováčka soutěže, který loni vyhrál Okresní přebor kladenského okresu Slavoj Kladno. Domácí potřebovali v tomto zápase nutně bodovat a odlepit se ode dna tabulky.

Zavidovští vstoupili do zápasu daleko aktivněji než soupeř. Svým vysokým presinkem možná i zaskočili hosty, kteří zpočátku ztrácel laciné míče. Tlak na soupeře se domácím vyplatil v 5. minutě. Korčák obral o míč hostujícího stopera, předložil míč před branku, kde Křivohlavý ve stoprocentní šanci nastřelil pouze tělo brankáře Kolumbiče. Míč se však odrazil k Hanychovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě 1:0. Neuteklo ani pět minut a mohlo být pro domácí ještě veseleji. Devera ml. vysunul do úniku Korčáka, ten si mazácky dloubnul přes brankáře Kolumbiče a už uklízel do prázdné branky. Střelu mířící do branky však skluzem vytěsnil fantasticky Hrubý. Následně se hra srovnala a hrál se vyrovnaný fotbal. Pak však přišel obvyklý výbuch ze strany domácích, kdy opět doslova darovali Kladnu gól na zlatém podnose. Dunaj při rozehře zavřel Deveru, který měl na zádech dva hráče, ti mu míč odebrali a následně po kličce Dunajovi zakončoval D. Hrubý do prázdné 1:1. Zbytek poločasu hráli více na míči hosté, kteří se těsně před půlí dostali do vedení. Po kombinaci Ziebera s Kaválkem se dostal druhý jmenovaný ke střele zpoza vápna a mířil přesně k tyči 1:2.

Druhá půle začala podobně jako ta první. Zavidov se tlačil do zakončení ve snaze vyrovnat zápas. Nebyl vyrovnání daleko. Nejprve našel Vitner krásným nákopem z půlky hlavu Jelínka, ten ale trefil hlavičkou pouze Kolumbiče, který předvedl fantastický zákrok. Dorážku kolenem pak nedokázal Jelínek usměrnit mezi tři tyče. Když se pak neprosadil v tutovce ani Devera a Hanych mířil z vápna pouze do náruče Kolumbiče, padla branka na druhé straně. Kaválek vysunul po lajně Abrháma, ten prošel přes dva hráče a nahrál pod sebe na Matouše Hrubého, kterému nedělo problém míč zakončit do branky 1:3. I za tohoto stavu domácí nepolevili ve snaze zvrátit výsledek, ale na týmu byl vidět křeč, kdy domácí kazili spoustu míčů a nedařilo se jim zakončení. V závěru využili hosté otevřené obrany Zavidova, do které vnikl Kolbaba a prostřelil Dunaje 1:4.

Daniel Devera: Opět ztracené body. Kluci zápas odmakali, ale na jejich výkonu chybí lehkost v zakončení. Kdybychom vedli po deseti minutách o dvě branky, dost možná by se zápas odvíjel jinak. Místo toho opět předvedeme žákovskou chybu a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Zavidov: Dunaj – Holý, Jelínek, Vitner, L. Kapoun – Křivohlavý (71. Horvát), P. Šíma (16. Matějka), Devera ml., D. Štiller – Korčák (76. Tran), Hanych. Trenér: Daniel Devera