Gól z první minuty rozhodl

Zavidov – Libčice 0:2 (0:1)

Po první jarní výhře ve Mšeci, přivítal Zavidov na svém hřišti další celek z popředí tabulky, a to konkrétně celek AFK Libčice, který se nachází na třetím místě. Domácí měli Libčicím co vracet. Na podzim totiž na venkovním hřišti utrpěli historický debakl 9:3 a odjížděli domů jako zpráskaní psi. Na zavidovském hřišti to byla tentokrát jiná písnička, ale i tak si nakonec všechny body odvezli hosté.

Začátek zápasu vypadal, že se bude výprask z podzimu opakovat. Hned v první minutě neodhadl Matějka dlouhý míč za obranu a vše hasil domácí kapitán Vitner za cenu faulu na hranici vápna. K míči se postavil Beneš, který krásnou střelou přes zeď do šibenice překonal bezmocného Dunaje v zavidovské brance 0:1. Domácí se ale rychlého vedení nezalekli a začali hrát aktivně. První výstrahu poslal na brankáře Basla z úhlu Jelínek, ale hostující brankář byl na místě. Následně kopal přímý kop z 35 metrů Itner, kdy svým krásným rohlíčkem našel na zadní tyči Vitnera, ale ten z malého vápna přestřelil branku. První dvaceti minutovku uzavřel aktivně hrající Devera. Tomu naservíroval před branku míč Jelínek, ale domácí špílmachr střelou těsně minul branku. Hosté pak hru přiostřili a předvedli dva hodně tmavě oranžové zákroky na Deveru, kdy v rozmezí šesti minut nejprve Beneš a následně Tenkl sestřelili domácího záložníka skluzem nohama na před bez možnosti hrát míč. Rozhodčí ale k nelibosti domácích vytáhl v obou případech pouze žlutou kartu. V závěru první půle se osmělili zase hosté, kdy se hostující kapitán Paluka obtočil kolem obránce a střelou nastřelil břevno. Nedáš dostaneš mohlo platit, kdyby na druhé straně trefil Kapoun přesně hlavičku, ale mířil těsně vedle.

Druhá půle začala tlakem domácích, kdy měli sérii pěti rohů po sobě, ale nikdo z domácích se prosadit nedokázal. Libčice následně přepnuly na jiný rychlostní stupeň a byly to ony, kdo diktoval tempo hry. Hosté drželi více míč na svých kopačkách a vytvářeli si i šance. Do 70. minuty musel předvést Dunaj tři fantastické zákroky, kdy dvakrát tahal míč ze šibenice a držel naděje domácích stále nad vodou. Zavidov se nadechoval k závěrečnému tlaku, ale jakoby domácím docházely síly. Všechny nadějné akce končily buď rohem domácích nebo nadějnou standardní situací, které ale urostlí hosté bez problémů odklízeli do bezpečí. Zavidovu pak nezbylo nic jiného než vsadit všechno na jednu kartu. Do útoku se vysunul stoper Vitner a obrana domácích zůstala otevřená. Toho využili hosté, kdy Beneš vysunul do otevřené obrany Hrdinu, který prostřelil Dunaje 0:2.

Daniel Devera: „Po vítězném utkání ve Mšeci jsme chtěli potvrdit body doma. Bohužel se však hostům povedlo hned v první minutě trefit bravurně přímý kop a šli do vedení. Zbytek první půlky jsme byli lepším týmem a je škoda, že nám tam jedna ze tří gólovek nespadla. V druhé půli byli lepší hosté, ale výborný Dunaj nás držel ve hře. Nám se ale srovnat nepodařilo a hosté v závěru pečetili výhru. Klukům ale není, co vytknout. Štěstíčko jsme si vybrali minulý týden, teď jsme měli trochu smůlu. Jedeme ale dál, je potřeba v nastavených výkonech pokračovat i v dalších zápasech“.

Zavidov: Dunaj – Matějka, Vitner, Šmíd (80. Blecha), Jelínek – Křivohlavý, L. Kapoun, Itner, Diepold (88. Tran) – Neveďal (88. Těšínský), Devera. Trenér: Daniel Devera