Druhá výhra rezervy v sezóně

Zavidov B – Roztoky 2:1 (1:0)

V sobotním dopoledním utkání přivítala rezerva Zavidova na svém hřišti Roztoky, proti kterým ještě na jaře hrál o soutěž výš A tým.

Od začátku se hrál opatrný fotbal z obou stran. Oba týmy ale chtěly hrát fotbal po zemi, a tak se příliš nenakopávalo. Do první šance se dostali hosté, když šel ze strany sám na Krause Čumpelík, ale nastřelil pouze jeho tělo. Poté domácí dvakrát propadli na levé straně a Merhaut posilal dvakrát nebezpečný centr před branku, ale nejprve Hruška a následně Čumpelík o centimetry nedosáhli. Poté se osmělili také domácí, kdy se na rohový kop pověsil Vanický, ale mířil těsně vedle. O chvilku později se prezentoval krásnou střelou do šibenice Tran, ale Hůla předvedl famózní robinsonádu. Následoval na krátko rozehraný roh po kterém byl u lajny faulován Křivohlavý. K přímému kopu se postavil Jančařík a posadil ho přímo na hlavu Vanického, který se tentokrát nemýlil 1:0. O pět minut později mohli domácí zvýšit své vedení, ale Horvát netrefil před prázdnou brankou přihrávku od Křivohlavého. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:0 pro domácí.

Druhá půle začala podobně jako první, domácí hráli hodně na míči a vytvářeli si šance. Nejprve mohl zvýšit Vanický opět hlavou ale Hůla vychytal jak jeho střelu tak i dorážku. V další stoprocentní šanci se ocitl opět Vanický, toho našel krásným centrem Horvát. Zavidovský středopolař byl sám na malém vápně, ale přestřelil branku. Roztoky pak mohly srovnat, ale Hrušku v své šanci vychytal A. Kraus. Ten vychytal i v další šanci Farkase. Domácí se nakonec dočkali. Vanický vysunul přihrávkou mezi beky Jančaříka, který obešel obránce a dělovkou k tyči zvýšil vedení domácích 2:0. Rezerva mohla přidat ještě další branku, ale střelu z Trana zpoza vápna opět bravurně vyrazil Hůla. Nakonec se dočkali i hosté. V 90. minutě došlo ke spornému souboji mezi Křivohlavým a Hruškou, kterým se střetly nohy při odkopu ve vápně. Zatímco domácí reklamovali šlapák na jejich hráče, rozhodčí Kozák byl jiného názoru a odpískal penaltu. K té se postavil Hruška a snížil na konečných 2:1.

Aleš Kraus: „Dnes to bylo úplně o něčem jiném než minulý týden v Pavlíkově. Kluci bojovali jeden za druhého a byli za to odměněni třemi body. Takhle je potřeba hrát každý zápas.“

Zavidov: A. Kraus – Zuda, Pšenička, Šmíd, Diepold – Tran (77. J. Kraus), Vanický, J. Jelínek, Křivohlavý – Horvát, Jančařík. Trenér: Richard Štiller