Druhá jarní plichta

Zavidov – Velká Dobrá 3:3 (1:2)

Ve druhém jarním domácím zápase přivítal Zavidov na svém hřišti Velkou Dobrou. Podzimní společné utkání skončilo doslova debaklem 5:0, kdy se hosté téměř nedostali za půlku. Tentokrát se hrál ale jiný zápas. Domácí povzbuzeni bodem z minulého kola sahali dokonce po výhře, ale nakonec berou opět bod za remízu.

Zavidovští vlétli do utkání jako uragán. Hned ve 2. minutě poslal Křivohlavý míč za obranu na Diepolda, ten přihrál ještě před sebe na Neveďala, který šel sám na branku a překonal Švejdu 1:0. Domácím ale nevydržela radost dlouho. V 7. minutě prostrčil hostující kapitán Servus milimetrovou přihrávku mezi domácí obranou na Křiváčka, který jen dloubl míč přes padajícího A. Krause. Následně se hrál vcelku vyrovnaný fotbal, domácí hrozili hlavně ze standardek, hosté zase rychle přenášeli hru a hrozili z rychlých kontrů. Poslat hosty do vedení mohl nejprve Zelenka, který minul po centru ze strany prázdnou branku. Následně postupoval ze strany Ondrášek, ale jeho přihrávku do vápna odkopl na poslední chvíli do bezpečí Vitner. Do třetice se ale hosté prosadili. V 28. minutě si na roh Servuse naskočil Faktor a hlavou překonal A. Krause 1:2. Do poločasu se nic zásadního již nestalo, a tak šli hosté do kabin s jednobrankovým vedením.

Druhá půle ale začala tlakem Zavidova, který od začátku začal ostřelovat branku Dobré. Nejprve se mohl prosadit po standardce L. Kapoun, ale mířil těsně vedle. Následně se dostal odražený míč po rohu k Neveďalovi, který těsně přestřelil branku. V 54. minutě bylo přeci jen srovnáno. Na centr Itnera si naskočil Diepold a bylo srovnáno 2:2. Zavidov se v tu chvíli tlačil za vedoucí brankou a také se mu to o čtyři minuty povedlo. Itner kroutil míč z rohu do branky a hostující Zelenka si míč při snaze o odkop srazil do branky 3:2. Euforie domácím ale také nevydržela dlouho. Křivohlavý srazil Faktora na hranici vápna a Ondrášek rozehrával z výborné pozice trestný kop. Míč letěl přes zeď do šibenice, A. Kraus míč vyškrábl pouze do tyče, od které se však míč odrazil do branky a bylo srovnáno 3:3. Domácí ale rychlé srovnání nepoložilo. Naopak domácí měli několik příležitostí jít do vedení. V 70. minutě provětral pumelenicí rukavice hostujícího Švejdy Neveďal. Následně mohl po své vlastní individuální akci vstřelit svou druhou branku Diepold, kterého ale brankář opět vychytal. V 85. minutě o sobě dali vědět opět hosté. Stříska centroval míč do vápna, Faktor hledal ještě před brankou lépe postaveného Zelenku, který podruhé v zápase minul prázdnou branku. V závěru přišly ještě dvě tutovky pro domácí. Nejprve slabá hlava Trana šla těsně vedle, aby následně po dlouhém autu Diepolda střílel na zadní tyči do tyče Horvát. Zápas tak nakonec skončil remízou.

Daniel Devera:“ Obrovská škoda. První poločas jsme byli jako opaření, jako bychom se báli podobného výprasku jako na podzim. I přesto, že jsme šli do vedení, jsme pak přenechali iniciativu hostům, kteří byli první půli lepším týmem. Druhou půli jsme ale makali a zaslouženě otočili zápas. Bohužel ani tentokrát se nám nepodařilo zápas dotáhnout do vítězného konce. Ale jsme na dobré cestě. Obměněný a omlazený tým si začíná po vlažném podzimu sedat a je vidět, že do budoucna máme na čem stavět.

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun, Jelínek, Vitner, Matějka – Křivohlavý, Devera, Itner, Tran – Neveďal (80. Horvát), Diepold. Trenér: Daniel Devera