O vítězství 2:0 ve Mšeci rozhodl paradoxně až 2. poločas

Sokol Mšec vs. FC 05 Zavidov 0:2 (0:0)

Šlágrem 7. kola okresního přeboru byl zcela jistě zápas dvou týmů z čela tabulky. Zavidova, který doposud nezaváhal a Mšece, která ztratila pouze body za remízu v Lužné. Utkaly se tak dva týmy v přímém souboji o dosavadní prvenství. Trenér Hamouz se v tomto utkání musel obejít ihned bez několika hráčů – dlouhodobě zraněných: Radka Vanického, kterého čeká zanedlouho operace kolena, Tomáše Černého, který je již po operaci kolena. Dále trenér nemohl počítat s Tomášem Pichnerem, který včerejším dnem vstoupil do svazku manželského a absentoval také Lukáš Kipketer Blecha, který si plnil maratonské povinnosti.

V prvním poločase se od samotného začátku utkání hrál pohledný kombinační fotbal, ve kterém nechyběly ani šance. Do té první se dostali zavidovští ihned po třech minutách hry, kdy se po krasné nahrávce řítil sám na domácí svatyni Tomáš Korčák, ale jeho střela si nenašla cestu mezi tyče. V 10. minutě si hráči Zavidova vypracovali další 100% šanci! Mirda Urik si v souboji jeden na jednoho šikovně obhodil posledního hráče Mšece a ze strany šel opět sám na domácího brankáře, který i tentokráte Mirdův pokus zneškodnil. O několik málo minut se šikovně uvolnil Tomáš Korčák a opět vyložená šance. Namísto přihrávky na osamoceného Urika, který by zakončoval do prázdné branky, přišlo nepřesné zakončení. Ve 35 . minutě se po přesném pasu na malém vápně tváří v tvář brankáři ocitl Mirda Urik, nejdříve nastřelil brankáře, aby se míč odrazil opět na jeho nohu a na druhý pokus nebyl též úspěšný. Z následného rohového kopu se dostal k odraženému míči Korčák a z malého vápna přestřelil. Domácí zahrozili v prvním poločase pouze jednou, když po krásné akci nastřelili hlavou břevno Kuklovy branky. Ve 42. minutě se zaskvěl skvělým zákrokem opět brankář domácích, když bravurně zneškodnil Benešovu hlavičku po rohovém kopu Štillera. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhé dějství nenabídlo již takový fotbal jako v prvním poločase. Hra se velice kouskovala a přibývalo nepřesností na obou stranách. Domácí se snažili o mírný nátlak začátkem druhého poločasu, ovšem obrana pod vedením Beneše fungovala na výbornou, zbytek týmu si s přehledem dirigoval výborně hrající kapitán Devera. Veškeré zbylé snahy s přehledem likvidoval výborný Kukla v bráně. První branky se dočkali nakonec přeci jen hosté, když Bok se Štillerem rozehráli rychle rohový kop, který si našel na rohu velkého vápna M. Urika, který přes celou branku krásnou střelou otevřel skóre utkání 0-1. Satisfakce za první poločas se dostavila i o 10 minut později i pro druhého zavidovského snipera, když si Tomáš Korčák pohrál s domácí obranou a nádherně obstřelil domácího brankáře 0-2. Stav utkání mohl zvýšit ještě Vláďa Beneš, který zahrával po hrubé chybě domácí obrany nepřímý volný kop z hranice malého vápna, ale jeho střela postrádala správnou výšku. Hosté si tak zaslouženě odvážejí 3 body, které jsou pouze dalším korálkem v mozaice celé sezóny okresního přeboru. V příštím kole přivátáme na svém hřišti SK Pavlíkov, který v tomto kole zaváhal na domácí půdě se Spartou Lužná 0:3.

Sestava: Kukla – Koc, Beneš, Hamouz, Pešek – Bok (82. Čech P. st.), Štiller D. (85. Plincner), Devera, Skoupý – Urik (72. min. Čech P. ml.), Korčák