Zbytečné chyby stály rezervu body

Řevničov – Zavidov B 5:4 (3:3)

V sobotu zavítala zavidovská rezerva do řevničovské Lícha arény, kde se utkala s domácím celkem. Do zápasu vstoupili hosté výborně. Již ve třetí minutě se ve vápně uvolnil Jančařík, kterého vychytal domácí brankář Peterka, avšak na dorážku Neveďala byl již krátký 0:1. Za šest minut to bylo již o dvě branky, když utekl po lajně Neveďal a přesným centrem našel Kadara, který zakončoval do prázdné branky 0:2. Rychlé vedení jakoby hosty uspokojilo, a v jejich hře se začala objevovat řada chyb. Ve 23. minutě postupoval domácí Fujera, stojící v dvoumetrovém ofsajdu sám na A. Krause, kterého bez problémů prostřelil. Praporek postranního sudího Polívky zůstal přes velkou nevoli zavidovských dole 1:2. To jakoby domácí nakoplo a začali se více tlačit do zakončení. V 30. minutě bylo srovnáno, když se odražený míč po autu Skoupého dostal až ke Kaprovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě 2:2. Poté se ozval opět Zavidov, kdy se individuální akcí prosadil Jančařík 2:3. Domácí však srovnali ihned po rozehře, míč zatáhl po lajně Husák, který centroval do vápna, míč však nabral zvláštní trajektorii a na zadní tyči zapadl k překvapení všech do brány 3:3.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí, ale do šancí se dostávali jen sporadicky. Do gólovky se dostali opět po dlouhém autu do vápna, brankář A. Kraus míč vyboxoval na velké vápno, kde se však do míče opřel domácí kapitán Pedál a obstřelil rohlíčkem zavidovského brankáře 4:3. Zavidovští se pokusili srovnat, ale chyběla jim přesná finální přihrávka. V 79. minutě vracel Sixta míč na obránce, nevšiml si však Bohatého. Ten převzal balón a střílel na branku, Kraus mu šanci lapil, míč se odrazil k Husákovi, který opět střílel na branku, zavidovský brankář opět míč vyrazil, ale zavidovská obrana nedokázala včas zareagovat a tak L. Skoupý doklepl do prázdné branky 5:3. Pět minut před koncem vyzkoušel pěknou střelou pozornost domácího brankáře Vanický z přímého kopu, jeho pěkná střela však brankou neskončila. Rezerva se tak dočkala snížení až v 90. minutě, kdy byl ve vápně sražen Jančařík a Petrů z následného rohového kopu stanovil konečný stav utkání 5:4.

Aleš Kraus: Dneska jsme šli brzo do vedení, to nás trošku uchlácholilo a začali jsme hrát příliš profesorky. Dopředu naše hra není špatná, ale vzadu děláme příliš zbytečných chyb, velký problém nám dělají odražené míče, ze kterých jsme inkasovali 3x. Příští týden se pokusíme doma naše zaváhání napravit“.

Zavidov: A. Kraus – Jelínek, J. Kraus, Vanický, Zuda – Petrů, Jančařík, D. Štiller (80. Skoupý), Sixta – Neveďal, Kadar (55. Tran). Trenér: Richard Štiller