Zasloužený debakl!

Zavidov B – Lužná 1:8 (0:2)

Po pěti výhrách v řadě, které pro Zavidov znamenaly jistou záchranu v soutěži, přivítala rezerva na domácí půdě luženskou Spartu. Lužná k jisté záchraně potřebovala tři body, které si taky odvezla. Domácí trpí velkou marodkou, kdy chyběli Vanický, Dvořák, Jančařík, D. Štiller, Hvězda a další. Z A týmu přišel pomoci pouze Jelínek, bez kterého by Zavidov měl velký problém sestavu složit, ve středu hřiště pak musel nastoupit trenér R. Štiller.

Hned první minuty předpověděly budoucí obraz zápasu. Ve 2. minutě Pšenička složitě přenášel balón, který vystihl Vejvoda, nahrál na vápno Pokornému, a ten vymetl šibenici 0:1. Poté se osmělil také Zavidov, kdy se po rohu dostal k odraženému míči Samson, ale z malého vápna mířil do bloku. Když se pak ve 24. minutě netrefil ve velké šanci Sekyra, přišla branka na druhé straně. Vejvoda si pohrál s domácí obranou a našel před prázdnou bránou Pokorného a ten vsítil 0:2. Zavidov mohl následně inkasovat minimálně další tři branky, ale skvělými zákroky je podržel brankář M. Štiller. Domácí se snažili ještě se zápasem něco udělat, ale pak přišel obrovský zkrat Havla ml. Ten úplně nesmyslně na soupeřově vápně šlapákem na koleno prošlápl Staňka a zaslouženě mířil po červené kartě do sprch.

Druhý poločas začal tlakem hostů, kteří si však vylamovali zuby na výborném M. Štillerovi. V 50. minutě musel pro zranění střídat Pšenička a domácím již nezbyl nikdo na lavici. Na hřišti tak musel zůstat i přes zranění z prvního poločasu Sekyra. V 54. minutě utekl obraně Grill, našel na zadní tyči Pokorného, který hlavou zkompletoval hattrick 0:3. Naději pro oslabené domácí aspoň na chvilku vykřesal indisponovaný Sekyra, jehož bombu levačkou neměl luženský Kopřiva šanci chytit 1:3. Lužná však rychle zareagovala a po úniku Grilla to bylo opět o tři branky 1:4. V 70. minutě odstoupil kvůli zranění ze hřiště Havel st. a domácí dohrávali v devíti. Následovalo doslova dvacet minut utrpení, kdy padal do domácí sítě jeden gól za druhým. Na 1:5 zvýšil po úniku Vejvoda, poté přidal šestý gól střelou pod břevno z 25 metrů Staněk 1:6. Dva góly po samostatných únicích vsítil ještě Pokorný a brankové skóre se zastavilo na čísle 1:8. Zápas mohl skončit ještě větším debaklem, naštěstí domácí brankář M. Štiller chytil během druhého poločasu dalších minimálně pět jasných branek.

Aleš Kraus: „Po pěti výhrách přišel návrat zpátky na zem. Máme problém s marodkou, takže jsme horko těžko skládali kádr dohromady. Když se pak nechal úplně zbytečně vyloučit Havel mladší, bylo po zápase. Po odstoupení Havla staršího jsme dohrávali v devíti a konec jsme si doslova protrpěli“.

Zavidov: M. Štiller – Diepold, Havel st., Pšenička (50. A. Kraus), Jelínek – Zuda, Samson, R. Štiller (46. J. Kraus), Skoupý – Sekyra, Havel ml. Trenér: R. Štiller