Zahozené šance stály rezervu body!

Jesenice – Zavidov B 3:2 (2:1)

V sobotním odpoledni odjela rezerva Zavidova na krásně připravené hřiště do Jesenice. Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří mohli jít hned po dvou minutách do vedení. Brankář Bajer špatně odkopl míč, ten zachytil navrátilec do sestavy Kadar, ale jeho střela do prázdné branky skončila těsně vedle. Ve 13. minutě se hosté již prosadili. Sekyra se obtočil ve vápně kolem obránce a naservíroval míč před branku, kde Petrů ale trefil pouze břevno a brankáře. Míč se však vrátil k Sekyrovi, který opět poslal balón zpět tentokrát na Zudu, ten už se prosadil 0:1. Za 7 minut bylo ale srovnáno, dlouhý míč propadl mezi stopery a Fiala po kličce M. Štillerovi zasunul míč do branky 1:1. Následně se hrál vyrovnaný fotbal mezi vápny, bez větších šancí na obou stranách. V 39. minutě domácí rozehráli roh, míč letěl na zadní tyč, kde zůstal osamocený Brda a bylo to 2:1. Těsně před odchodem vysunul Sekyra Kadara do samostatného úniku, ale ten tváří v tvář Bajerovi mířil opět vedle.

Druhá půle začala tlakem Zavidova, z kterého pramenila řada rohů. Po jednom takovém domácí odvrátili balón, Zuda na půli nepokryl Fialu, který mířil opět sám na branku, kdy tentokrát lobem překonal M. Štillera 3:1. Zavidov to ale nezabalil, v 62. minutě dostal míč do uličky udělal kličku Bajerovi a vsítil 3:2. Zavidovští pak měli další šance na srovnání. Jen Sekyra sám mohl vstřelit tři branky, ale jednou ho výborně vychytal Bajer a dvakrát mířil vedle. Jeseničtí zbytek zápasu pečlivě bránili, hosté zahazovali šance, a tak Zavidov odjížděl domů bez bodu.

Aleš Kraus: „Dnes jsme doplatili na spálené šance a hloupě inkasované branky. Citelně nám chybí Vanický na stoperu. Výkon jsme nepodali špatný, ale zbytečné chyby nás bohužel stály body“.

Zavidov: M. Štiller – Zuda, Krejčí, Pšenička (61. J. Kraus), Jelínek – Skoupý, Havel ml., Knor, Petrů – Sekyra, Kadar (82. A. Kraus). Mužstvo vedl: Martin Havel