Z Braškova opět bez bodů

Braškov – Zavidov 3:0 (0:0)

K předposlednímu venkovnímu zápasu odjeli zavidovští na půdu Braškova, kde se hostům tradičně nedaří. Nejinak tomu bylo také teď. Tým odjel bez vyloučených P. Kučery a Vitnera a nemocného P. Šímy. V základu tak nastoupil mladíček Křivohlavý a na stoperu asistent trenéra Blecha.

Zápas začal nečekaně vyrovnaně. Byli to hosté, kdo prvních dvacet minut držel více balón a vytvářel si šance. V první šanci však mířil Žďánský vedle. Poté se po rohu odrazil míč po rohu k M. Kučerovi, ale jeho střelu levačkou zachytil brankář Vošmík. Pak se osmělili také domácí, kdy Štocner zahrozil ze dvou standartek. První pumelenice orazítkovala tyč, proti jeho druhé střele z přímého kopu se blýskl zákrokem A. Kraus. Hra se začínala vyrovnávat a do konce poločasu se hrálo hlavně mezi vápny.

Druhá půle začala klíčovou situací zápasu. V 46. minutě obral o míč váhajícího Osvalda a šel sám na branku. Položil si brankáře i stopera, ale místo, aby zakončil do prázdné trefil pouze tělo vracejícího se brankáře Vošmíka. A tak se střílelo na druhé straně. Propadlý míč po autu skončil na vápně, kde se do něj opřel Štocner a propálil vše, co mu stálo v cestě 1:0. Zavidov nic nezabalil a pokusil se o vyrovnání, ale Neveďal ve své šanci mířil vedle. V 66. minutě přidali domácí druhou branku. Blecha propadl na levé straně, přišel centr do vápna, kde Brodský přeskočil Křivohlavého a bylo to o dvě branky 2:0. O tři minuty později bylo po zápase. Opět přišel až příliš snadno centr z levé strany, na hlavu si naskočil Štocner a bylo to 3:0. V závěru mohli zavidovští snížit, ale Korčák ve svém úniku mířil nad a lob Žďánského přeletěl i branku.

Daniel Devera: „Dnes klukům nelze upřít bojovnost, snahu, nasazení, bohužel, fotbal se hraje na góly a v této činnosti nás domácí předčili. Musím pochválit i výkon rozhodčích, klobouk dolů před jejich výkonem!!!“

Zavidov: A. Kraus – Krejčí, M. Kučera, Blecha (72. Devera st.), Jelínek – Křivohlavý (67. Horvát), Devera ml., L. Kapoun, Neveďal – Korčák, Žďánský. Trenér: Daniel Devera