Vyrovnání a dvě červené

Zavidov – Mšec 2:2 (0:1)

Po nezdaru ve Vraném si chtěli zavidovští napravit reputaci na domácí půdě proti Mšeci. Zápasy s tímto soupeřem jsou vždy vypjaté a vždy končí těsným výsledkem. Nejinak tomu bylo i teď.

První minuty nepřinesly příliš fotbalovosti z obou stran. Zavidovští kombinovali mezi stopery, avšak výsledkem byl často nepřesný nákop. Když už se jim kombinace zdařila, ztroskotala akce na nepřesném centru. Jeden z takových centrů trefil do ruky hostujícího R. Kapka. Domácí se vehementně dožadovali penalty, ale u rozhodčího P. Beneše nepochodili. V 22. minutě šli mšečtí do vedení. A. Kraus váhal při odkopu a trefil pouze útočníka Petruse do ruky. Rozhodčí však nechal celou akci běžet dál a Petrus našel před brankou Hankocyho a ten mířil do prázdné 0:1. Srovnat mohli domácí po šanci Žďánského, který však z vápna střílel pouze do těla brankáře Doubravy. Branku mohli vstřelit i hosté po rohu, ale A. Krause tentokrát vytáhl parádní zákrok.

Druhá půle začala od Zavidova daleko lépe. Již ve 48. minutě šel sám na Doubravu P. Kučera, ale nastřelil pouze brankáře. Následovala série rohů a nepřesných hlaviček. Hosté přečkali prvotní tlak Zavidova a zvýšili. V 55. minutě se postavil J. Kapek k přímému kopu a poslal míč přes zeď přímo k tyči 0:2. Domácí se ale nevzdali. V 68. minutě vysunul D. Štiller Korčáka, který byl ve vápně faulován Doubravou a kopala se penalta. K té se postavil P. Kučera a bezpečně proměnil. O deset minut později již bylo srovnáno. D. Štiller opět poslal míč do vápna na Korčáka, ten srazil proti noze P. Kučerovi, který mířil pod břevno 2:2. Závěr byl ve znamení drtivého tlaku domácích. Míče létaly kolem mšecké branky a hostům očividně docházely síly. V poslední minutě přišel obrat. Míč D. Štillera se několikrát odrazil ve vápně až nakonec doputoval k Hanychovi, který ho dopravil do sítě. V Zavidově propukla obrovská radost, kterou však zastavil praporek rozhodčího Červeného, který k překvapení všech odmával nepochopitelný ofsajd. To nervově neunesl napřed kapitán Vitner, který obdržel za řeči červenou kartu, aby ho následoval za stejný prohřešek také P. Kučera. Zápas tak skončil nerozhodně.

Daniel Devera:

Zavidov: A. Kraus -Krejčí, Vitner, M. Kučera, Jelínek – Neveďal (46. Hanych), Devera ml. L. Kapoun, Žďánský (28. D. Štiller) – Korčák, P. Kučera. Trenér: Daniel Devera

Fotogalerie ze zápasu: