Výhra na půdě posledního celku!

Rynholec – Zavidov B  0:3 (0:2)

Po čtyřech výhrách v řadě zajížděla rezerva prodloužit svou vítěznou sérii do Rynholce. Hrálo se na nepříliš kvalitní umělé trávě, což kráse fotbalu moc nepřidalo. Výhra by pro rezervu znamenala velice velkou naději na záchranu, a tak bylo důležité zde vyhrát.

Od prvních minut se nehrál příliš pohledný fotbal. Domácí spoléhali na nakopávané míče na útočníka Berana, kterého ale bez problémů uhlídali Pšenička s Vitnerem. Hosté se jakoby nemohli sžít s umělým povrchem, navíc se přizpůsobili hře domácích, což znamenalo bouchanou z obou stran. Zavidovští pohrozili pouze slabými střelami Sekyry a Havla ml. zpoza vápna. Ve 30. minutě se však prosmýkl do vápna Zuda, který mohl nahrát před prázdnou branku Sekyrovi, ale správný okamžik na přihrávku prováhal a domácí obránce stihl vše zachránit. Branky se hosté dočkali ve 40. minutě, Havel ml. posunul míč na Blechu, ten přihrál do ještě lepší pozice Vanickému, který pálil na branku. Brankář Hladík jeho střelu bravurně vytáhl pouze však k zavidovskému střelci, který napodruhé z voleje vsítil 0:1. Stejný hráč přidal za čtyři minuty i další branku. Standartní situaci posadil pěkným centrem na hlavu Vanickému a bylo to 0:2.

Druhý poločas začala rezerva vlažněji, což způsobilo, že se do šancí dostali i domácí. Jednalo se však pouze o střely zpoza brány, které netrefovaly zařízení. Do jedné tutovky se ale domácí přeci jen dostali. Přetažený centr na zadní tyči mohl uklidit Dadák do prázdné, ale netrefil se. Nedáš dostaneš se opět potvrdilo. Havel ml. obral na půli o míč domácího obránce a běžel sám na branku. Únik zakončil obstřelem podél Hladíka 0:3. Zbytek zápasu již příliš krásy nepřinesl. Domácí rezignovali na snahu s výsledkem ještě něco udělat, zavidovští si zase hlídali výsledek a drželi míč na svých kopačkách. Zavidov si tak připsal popáté v řadě tři body a posunul se až na sedmou příčku.

Aleš Kraus: „Dnes se nejednalo o příliš pohledný zápas, ale i tak jsme ho zvládli za tři body, což je hlavní. Výhra nás posunula do klidných vod tabulky, což ale neznamená, že nějak polevíme. Vítěznou sérii chceme protáhnout až do konce sezóny.

Zavidov: A. Kraus – Diepold, Vitner, Pšenička, Zuda (61. J. Kraus) – Skoupý (50. Žďánský), Blecha, Vanický. Hvězda – Sekyra, Havel ml. Mužstvo vedl: Daniel Štiller