V okleštěné sestavě vydřená plichta!

Hostouň B – Zavidov 2:2 (2:1)

V předposledním utkání odjeli zavidovští borci na půdu rezervy třetiligové Hostouně. Podzimní utkání hosté vyhráli 7:4 po fantastickém obratu, ale tohle byl zcela jiný duel. Navíc se zavidovští museli obejít bez zraněných střeďáků Devery ml., D. Štillera a kanonýrů P. Kučery a Žďánského. Na lavici byl tak v kopačkách připraven i trenér Devera.

Zápas začal tlakem domácích, kteří více drželi míč. Byli to však hosté, kdo skóroval. V 10. minutě vysunul nezvykle ve středu hrající Jelínek do úniku Korčáka. Ten sice nejprve prováhal moment na střelu, ale míč nakonec ještě připravil před prázdnou branku Neveďalovi, který přes obránce procedil míč do sítě 0:1. Opaření domácí i přes inkasovaný gól pokračovali ve své převaze. Zejména kapitán Bureš a mladý Matějíček, dělali Zavidovu velké problémy. Právě Bureš se v 22. minutě prosmýkl do vápna, kde až příliš ochotně upadl přes Vitnerovu nohu a k překvapení všech se pískala penalta. K té se postavil Matějíček a střelou doprostřed vyrovnal 1:1. Za chvíli mohli jít do vedení, kdy A. Kraus nedosáhl na přetažený míč na zadní tyč, ale domácí záložník v tisíciprocentní šanci přestřelil úplně odkrytou branku. Nakonec se však domácí přeci jen dočkali. Matějíček přešel přes tři hráče a přihrál před odkrytou branku Břízovi a byl to 1:2. Tři minuty před poločasem se pak hostům zranil P. Šíma a na lavici tak zůstal jen osamocený trenér.

Do druhé půle šli hosté s taktikou pečlivě bránit a doufat, že se povede nějaký brejk na srovnání. Trenérova slova si vzal k srdci Korčák, který se dostal hned po rozehře k rohovému praporku, odkud svými kličkami přešel po brankové čáře přes tři obránce, aby nakonec obstřelil i brankáře 2:2. Zavidov pak soustředil své síly na obranu a vysílal do úniků své rychlíky. Pět minut po srovnání, mohli jít opět do vedení domácí, ale A. Kraus předvedl proti střele z pěti metrů fantastický zákrok. Předvedl se i brankář Hostouně, který vychytal dva úniky Korčáka a jeden Neveďala. K zahazování šancí se přidal domácí Hájek, když v samostatném úniku pouze nastřelil zavidovského brankáře. V 63. minutě se zranil hostující Klouček a do hry musel trenér Daniel Devera. Ten si tak připsal soutěžní start v 27. sezóně po sobě v zavidovském dresu, kdy svou první sezónu odehrál za naše barvy již v roce 1995. V závěru utkání přišly ještě dvě šance na vítězství z obou stran. Nejprve šel ze strany sám na branku Korčák, ale Petroviče neprostřelil. Na druhé straně pak hlavičkoval Motlík po rohu pouze do rukavic A. Krause. Velice pohledný zápas, tak nakonec skončil spravedlivou remízou.

Daniel Devera: „Po problémech se zraněními, které se bohužel kumulují, je tento výsledek pro nás malým vítězstvím. Všichni kteří dnes nastoupili zaslouží obrovskou pochvalu za to, jak zápas odmakali!!!!“

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun, Vitner, Klouček (63, Devera st.), P. Hornof – Krejčí, Jelínek, P. Šíma (42. Zuda), Hanych – Neveďal, Korčák. Trenér: Daniel Devera

Fotogalerie ze zápasu: