V Lužné na body bylo!

Lužná – Zavidov B 2:1 (1:0)

V dalším kole odjela rezerva na půdu luženské Sparty, která do minulého kola byla bez porážky. To už však prohře v Mšeckých Žehrovicích neplatí. Domácí tak chtěli zaváhání z minulého kola určitě napravit. Zavidov si však na body z Lužné myslel také.

Od prvních minut hráli více na míči hosté, kteří hrozili dlouhými nákopy na rychlonohé Neveďala a Korčáka. Právě tito hráči se dostali do prvních šancí. Nejprve Korčák mířil vedle, následně Neveďal z vápna přestřelil nad. Poté se přihlásili o slovo také domácí, kteří zahrozili po rohu, kdy Chrástek trefil tyč. Pak už šli domácí do vedení. D. Štiller trefil při odkopu prvního hráče ten vysunul Vejvodu, který šel sám na branku a překonal A. Krause 1:0. Hned po rozehře mohl srovnat Horvát, ale jeho střelu, které mířila do branky, vykopl na čáře vracející se Mezei. Následovaly další dva úniky luženských, ale Pokorného i Špičku vychytal hostující brankář.

Druhá půle začala tlakem hostů. V první šanci mířil Hanych nad. Následující šanci již hosté využili, Neveďal prodloužil na Korčáka a pelášil do vápna, kde mu jeho spoluhráč po úniku vrátil míč před prázdnou branku a bylo srovnáno 1:1. Zavidov pak mohl přidat další branky ale jejich zakončení chyběla přesnost. A tak šla do vedení zase Lužná. A. Kraus podběhl centr do vápna, míč poté putoval přes čtyři odrazy až k Vejvodovi, od kterého se míč odrazil do branky 2:1. Závěr patřil hostům, kteří si vytvořili drtivý tlak. Sám na branku šel Korčák, ale Kopřiva ho vychytal. V poslední minutě byl osamocený na malém vápně D. Štiller, ale trefil pouze Kopřivu. Lužná tak nakonec těsný výsledek uhájila.

Aleš Kraus: „Dnes by zápasu slušelo více remíza, nedáme tutové šance a pak dostaneme hloupé góly. Měli jsme dobrou sestavu, s kterou se musí bodovat. Závěrem chci dodat, že nechápu proč na zápas předních týmů tabulky jede jeden rozhodčí a mávají dva laici, jejichž rozhodnutí úplně snižují výkon obou týmů“.

Zavidov: A. Kraus – Zuda, D. Štiller, Pšenička, Skoupý (12. Diepold) – Křivohlavý, Knor (59. Urban), Hanych, Horvát (83. Bohuslav) – Korčák, Neveďal. Trenér: Jiří Kraus ml.