Utrápená výhra z Jedomělic

Jedomělice – Zavidov 2:4 (0:1)

Zavidov po dvou prohrách zavítal na horkou půdu Jedomělic, kde vybojovat body je vždycky těžké. Hosté mohli po dvou absencích počítat s kapitánem Korčákem, který týmu výrazně pomohl.

Od začátku se hrál vyrovnaný a bojovný fotbal z obou stran. První šanci měli domácí, kdy zaskakujícímu stoperovi D. Štillerovi vypíchl míč domácí útočník, ale A. Kraus v brance včasným výběhem jeho chybu napravil. Ve 14. minutě se za vápnem uvolnil navrátilec Korčák, levačkou se opřel do míče a krásnou střelou vymetl šibenici domácí branky 0:1. Poté se hosté spíše věnovali bránění a přenechali hru domácím. Ty se po jedné akci napřed dožadovali marně penalty, aby následně domácí kapitán Nedvěd pumelenicí nastřelil tyč Krausovi branky. Poté se osmělili opět hosté, kdy Žďánský mířil z malého vápna vedle po Korčákově přihrávce. Poté z rohu mířil do břevna Hanych, a tak šli hosté do kabin s nejtěsnějším vedením.

Druhá půle začala pro hosty katastrofálně, hned z rozehrávky špatně přihrál Devera na Vitnera, míč získal domácí Milfait a prostřelil Krause 1:1. Zavidovští se naštěstí z této chyby rychle oklepali a za čtyři minuty šli opět do vedení. Krejčí získal míč na půlící čáře, vysunul Hanycha, který ostrým centrem hledal Korčáka a ten se z malého vápna prosadil 1:2. Korčák se zasloužil také o další branku, kdy po nahrávce Žďánského mířil sám na brankáře, kterému udělal kličku a střílel do prázdné branky. Střelu zablokoval domácí obránce ve skluzu svou hrudí, ale míč mu z hrudi sjel nešťastně i na ruku a kopala se penalta. Hanychovu penaltu sice domácí brankář Rouček vyrazil, avšak pouze opět k Hanychovi a ten zvýšil na 1:3. Hanych se za sedm minut prosadil podruhé, kdy ho uvolnil Devera ml. a proti jeho křižné střele neměl brankář šanci. Domácí ještě stihli korigovat skóre v 73. minutě, kdy se po rohu nejlépe před brankou zorientoval Janda a snížil 2:4. Zavidov si však vedení do konce zápasu již pohlídal a odváží si velice cenné tři body z Jedomělic.

Daniel Devera: „Utkání nebylo moc koukatelné. Byl to zápas plný osobních soubojů, nepřesností a nervozity na obou stranách. Je to takzvané ošklivé vítězství, které bereme všemi deseti a doufáme, že nás to nakopne k lepším zítřkům“.

Zavidov: A. Kraus – Kapoun, D. Štiller. Vitner, Krejčí – Neveďal (65. Zuda), Knor (82. Sekyra), Devera ml., Hanych – Korčák, Žďánský (90. Blecha). Trenér: Daniel Devera.