Tři body od beranů

Senomaty – Zavidov B 1:2 (1:0)

V dalším kole přivítali domácí Senomaty, postrádající několik důležitých opor, na svém pažitu naopak posílenou rezervu Zavidova.

Hned v úvodu musel hasit šanci domácích, včasným vyběhnutím brankář Kraus. Poté se ukázaly také hosté, po přihrávce uprchla posila z A – týmu Žďánský, jehož střela však zastavila pouze tyč. To však byla ojedinělá šance na obou stranách. Hosté hledali dlouhými nákopy rychlé útočníky, avšak domácím skvěle fungovala obrana s čele ve stoperem Máchou. Ve 35 minutě se za vápnem ale uvolnil mladíček Hůla a krásnou střelou do šibenice prostřelil hostujícího Krause 1:0. Hosté byli jako opaření a ve zbytku první půli se do žádné šance nedostali.

Do druhého poločasu ale zavidovská rezerva vstoupila jako uragán. Hned po dvou minutách se ke střele dostal Sekyra. Střela mu nesedla, ale k míči se dostal Hanych a umístil jeho střelu do branky 1:1. V 55. minutě zachránil Hanych míč mířící do autu, prosmýkl se kolem domácí obrany a přesným centrem našel nohu Neveďala, který si připsal premiérovou trefu v zavidovském dresu 1:2. Poté se hosté vrátili ke hře z prvního poločasu a spíš bránili těsný výsledek. V 65. minutě po pěkné akci nastřelil senomatské břevno zavidovský Petrů. Domácí se marně hnali za vyrovnáním, ale zavidovští je do příliš mnoha nepouštěli. Když už selhal v nadějné pozici při střele z vápna i domácí Mácha, bylo po zápase.

Aleš Kraus: „Dnes jsme předvedli úplně odlišný výkon než minulý týden. Moc se nám nedařilo se dostat do zápasu, nakopávali jsme dlouhé míče, ale s těmi si domácí vždycky dobře poradili. Druhá půle byla od nás lepší, důležitý byl hlavně povedený vstup do ní. Výkon dneska žádná paráda, ale tři body se počítají“.

Zavidov: A. Kraus – Jelínek, Vanický, Kapoun, Zuda (46. Petrů) – P. Šíma (57. Kadár), Hanych (57. J. Kraus), Sixta, Neveďal (76. Skoupý) – Žďánský (76. Tran), Sekyra. Trenér: Richard Štiller