špatný výkon na braškově stál zavidov body

Braškov – Zavidov 5:3 (2:0)

V posledním zápase před nucenou pauzou odjel Zavidov na hřiště nevyzpytatelného Braškova, který na domácím hřišti dokáže potrápit všechny soupeře. Do zápasu nemohl nastoupit stopér Vitner, jehož absence pak byla v zápase znát.

Od prvních minut byl lepší domácí Braškov. Zavidovští i přes předzápasové varování trenéra před silovou hrou soupeře, vstoupili do zápasu velice vlažně až laxně. Hned v druhé minutě trefili braškovští z rohu břevno Krausovy branky. Další roh letěl těsně vedle branky. V 5. minutě se ale domácí již dočkali, útočník Krovoza se prosmýkl obranou, udělal kličku brankáři, přenechal míč ještě Brodskému a ten zasunul do prázdné branky 1:0. Právě přes Brodského hráli domácí většinu svých akcí. Opaření zavidovští se stále nemohli dostat do hry. V 22. minutě to bylo už 2:0, po rohu domácích se míč dostal nešťastným odrazem od Hanycha do vlastní branky. Zavidov spoléhal pouze na rychlost svých útočníků, které však domácí robustní obránci skvěle bránili. Až minutu před poločasem unikl Žďánský, našel přihrávkou před branku osamoceného Neveďala, jehož střelu však výborným zákrokem zlikvidoval brankář Gibiš.

Do druhého poločasu však vstoupil zcela jiný Zavidov, který přišpendlil domácí na jejich půlce. Nejprve se ale ve skvělé šanci neprosadil Korčák, po něm i Žďánský. V 56. minutě ale Žďánský utekl po lajně, vystřelil do Gibiše, ale míč dorazil připravený Jančařík 2:1. Další minuty byly v tomto zápase klíčové. O minutu později přišla další neproměněná šance Neveďala, následoval roh, který prodloužil na přední tyči Jelínek a na zadní tyči mířil Kapoun těsně vedle. Po této šanci však opět zaúřadovali domácí. Kapoun si nevšiml útočníka Hoda, došlo ke ztrátě a Hoda tváří v tvář Krausovi zvýšil na 3:1. Tento okamžik poslal hosty do kolen. V 64. minutě vyrazil Kraus střelu Brodského do břevna, míč se odrazil v ofsajdu stojícímu Krovozovi, který trefil prázdnou branku 4:1. Na 5:1 zvýšil ten samý hráč, který využil výborné individuální akce Repaského. V tu chvíli byl na hřišti už i hostující trenér Devera, jelikož se u hostů začali kupit zranění a na střídačce již nikdo nebyl. V 83. minutě domácí Gibiš srazil ve vápně Neveďala a kopala se penalta. K té se postavil právě trenér Devera, který ve své 26. sezóně za Zavidov poslal míč přesně k tyči 5:2. Za 4 minuty přidal svou druhou branku v zápase Jančařík krásnou střelou zpoza vápna 5:3. To ale bylo také to poslední, co se v zápase událo.

Daniel Devera:Ač jsem kluky upozorňoval na herní styl soupeře, přesto v první půli působili hodně pasivně, jakoby vůbec nevěděli, co očekávat a můžeme říci, že poločasový stav 2:0, byl pro nás hodně přívětivý. Začátek druhé půle byl jako nebe a dudy. Kluci soupeře zatlačili, snížili a je jen škoda, že ze šancí, které jsme si vypracovali se nám nepodařilo vyrovnat. Bohužel se naplnilo známé pořekadlo “Nedáš, dostaneš” a pak už to bylo jen o tom, abychom neodjeli s ostudou. Více než nedělní výsledky mě mrzí fakt, že pět kluků kteří nastoupilo ráno proti Mšeci, muselo hrát i odpoledne proti Braškovu!!!“.

Zavidov: A. Kraus – Jelínek (75. Devera st.), Havel, Krejčí, L. Kapoun – Hanych (46. Jančařík), Devera ml., Korčák, D. Štiller (52. P. Šíma) – Neveďal (84. J. Kraus), Žďánský. Trenér: Daniel Devera