S Tatranem opět na umělce

Tatran Rakovník B – Zavidov 1:5 (0:2)

V sobotním deštivém a chladném dopoledni se utkala domácí rezerva s mužstvem Zavidova. Zápas se měl hrát na trávě, ale kvůli špatným meteorologickým podmínkám se nakonec hrálo na umělce.

Od úvodních minut bylo vidět, že více sehraní s povrchem jsou domácí. Zavidovští však pečlivě bránili a do ničeho je nepouštěli. Naopak z obrany pak vyráželi do smrtících brejkových situací. S prvními šancemi si ještě domácí obrana poradila, ale ve 13. minutě už inkasovala. Jelínek vysunul Neveďala, který prchl obraně a výborně našel Žďánského, ten střelou ve skluzu napálil pouze břevno. Míč však dobíhal Jelínek, který celou akci započal a dorážkou poslal hosty do vedení 0:1. Domácí pak lépe kombinovali, za což byli také odměněni. Po nešťastné ruce Havla v pokutovém území kopali penaltu, ale Vrábík poslal míč pouze do břevna. A tak těsně před poločasem opět zahrozili hosté, kdy s i Žďánský s Neveďalem vyměnili role a Neveďal zvýšil 0:2.

Ihned po začátku druhé půle se řítil Žďánský sám na branku, domácí brankář Beneš však Tatran držel stále ve hře. Tatran pak zatlačil Zavidov a dokonce po chybě Korčáka snížil, kdy se po jeho ztrátě a centru dostal do zakončení Hora 1:2. Pojistku pro Zavidov mohl přidat opět Žďánský, který obešel vyběhnutého brankáře Beneše, ale jeho střela z 35 metrů netrefila prázdnou branku. Svůj koncert si zavidovský kalashnikov schoval až na později. V 73. minutě už své sólo konečně proměnil a bylo to 1:3. V tu chvíli už domácím docházeli síly a hosté dominovali na hřišti. V 80. minutě našel Korčák krásným centrem opět Žďánského, který pro něj nezvykle hlavou zvýšil 1:4. O tři minuty později mohl zvýšit z penalty Vitner, jenže ji kopl prachbídně a Beneš ho vychytal. Poslední tečku zápasu dal opět Žďánský, který rozehrál roh s Jančaříkem a střelou k tyči dokončil svůj hattrick během 12 minut.

Daniel Devera: „Zápas byl ovlivněn tím, že jsme do poslední chvíle nevěděli na jakém hřišti budeme hrát. Umělka svědčila více domácím, ale my jsme zápas tvrdě odpracovali. Za tvrdou dřinu jsme odměněni třemi body, kterých si moc vážíme a jsme rádi za výsledkové zvládnutí zápasu“.

Zavidov: A. Kraus – Jelínek, Havel, Kapoun – Hanych (66. Knor), Vitner, Devera ml., D. Štiller (80. Kadar) – Žďánský, Korčák, Neveďal (66. Jančařík). Trenér: Daniel Devera