Rezerva doma smetla Kněževes

Zavidov B – Kněževes 5:1 (3:0)

Zavidovská rezerva ve svém prvním domácím zápase přivítala celek Kněževse. Hned od prvních minut byli aktivnější domácí, kdy se po centru P. Šímy dostal k zakončení Zuda, který zazdil stoprocentní šanci. Následovaly další šance avšak opět bez gólového efektu. Ve 23. minutě se však ze 30 metrů opřel do míče Sixta jehož tečovaná střela skončila v síti 1:0. Ze stejné pozice mířil ve 37. minutě také Devera ml. a stejně úspěšně 2:0. Za minutu byli domácí ještě veselejší, výborně hrající Jančařík vysunul kolmicí Jelínka, ten běžel sám na bránu, přihrávkou pod sebe však ještě vybídl k zakončení Sekeru, který mířil do prázdné branky 3:0.

Druhá půle pokračovala tlakem Zavidova, který pevně držel otěže zápasu ve svých rukou. V 51. minutě kopali domácí roh, na který si naskočil mladíček Jelínek a ne první tyči zavěsil 4:0. O šest minut později poslal další skvělou kolmici Jančařík, tentokrát na Kadára, ten ještě našel přihrávkou pod sebe Sekeru, který druhou brankou v zápase zvýšil již na 5:0. V tu chvíli domácí začali působit uspokojeným dojmem a spíše si hlídali výsledek zápasu. V 69. minutě byl sražen ve vápně hostující Miksa a pískala se penalta. Domácí M. Štiller však vystihl výborně stranu a penaltu chytil. Ukázala se však zavidovská nezodpovědnost, kdy domácí obrana téměř nedobíhala a kněževeskou dorážku hasil Sixta pouze za cenu faulu. A tak se po minutě kopala opět penalta. K té se postavil sebevědomě opět Miksa, který první příležitost zahodil, tentokrát však složil reparát a snížil na 5:1. Poté se spíše zápas dohrával, domácí měli ještě několik šancí svou výhru navýšit, bohužel pro mě však šance neskončily gólem.

Aleš Kraus: „Již minulý týden jsme s Hředlemi nepředvedli špatný výkon, tentokrát se nám povedl již vstup do zápasu, kdy šance střídala šanci. O poločas jsme vedli již 3:0 a zápas měli pevně ve svých rukou. Kluky musím pochválit za první body v této sezóně“.

Zavidov: M. Štiller – Jelínek, D. Štiller, Vanický, Zuda – P. Šíma (47. Kadár), Sixta, Devera ml. (47. Petrů), Knor (57. J. Kraus) – Sekyra, Jančařík. Trenér: Richard Štiller