Rezerva doma rozebrala Pustověty

Zavidov B – Pustověty 8:2 (5:1)

V nedělním dopoledni přivítala zavidovská rezerva na své pažitu Pustověty. Domácí do zápasu vletěli jako uragán a okamžitě přikovali hosty na jejich polovině. Hned v 5. minutě se na levé straně uvolnil Jančařík, který hledal před brankou volného Sixtu, který by zakončoval do prázdné brány. Těsně předním však ještě míč zasáhl hostující Hovorka, který si ve snaze zabránit brance, vsítil vlastní gól 1:0. Jančařík asistoval u další branky, kdy vysunul Hvězdu opět na levé straně, ten centrem pod sebe našel Sekeru a ten se ve vápně nemýlí 2:0. V 8. minutě už to bylo o tři branky, tentokrát Jančařík vysunul Knora, který šajtlí našel Sekeru a bylo to 3:0. Sekyra mohl dokonce během 5 minut zkompletovat hattrick, kdy kopal penaltu po faulu na Jelínka. Bohužel pro domácí však trefil pouze břevno. Velké problémy dělala hostům zavidovská levá lajna, tam jezdil jako pila Jirka Hvězda. Ten unikl také ve 28. minutě, místo nahrávky volil překvapivou střelu z úhlu, trefil však pouze břevno, od kterého se míč ale odrazil k Jančaříkovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě 4:0. Stejná situace se opakovala ve 42. minutě, kdy byl Hvězda již přesnější a vymetl šibenici jinak skvěle chytajícího hostujícího brankáře Beneše 5:0. Když už se hráči chystali do kabin, nastala pro domácí nešťastná situace. Domácí brankář Kraus volil přihrávku vzduchem na stopera Petrů, kterému nešťastně míč spadl na ruku a kopala se penalta. Tu proměnil pustovětský Truksa 5:1.

Do druhé půle domácí vstoupili velice uspokojeným dojmem a byli potrestáni hned po třech minutách, kdy se po nedorozumění mezi A. Krausem a Jelínkem dostal míč ke Kameníkovi a ten snížil na 5:2. Následně Kraus svou chybu napravil, když vychytal samostatný únik Truksy. Zavidov se vrátil do hry až v 70. minutě, kdy si na Jančaříkův roh naskočil Vanický, míč mířil do břevna a kutálel se po brankové čáře. Nejlépe se zorientoval domácí Petrů a bylo to 6:2. O dvě minuty později se kopala další penalta pro domácí. K ní se postavil opět Sekyra, který již jednu „pecku“ v zápase zahodil. Tentokrát se však nemýlil a střelou k tyči zkompletoval hattrick 7:2. Finální podobu výsledku dal Vanický, který se uvolnil na vápně a krásnou ranou nedal gólmanovi šanci 8:2-

Aleš Kraus: „Dnes se nám povedl vstup do zápasu, kdy jsme za dvanáct minut vedli 3:0. Za stavu 5:0 jsme na chvíli vypadli z koncentrace, ale od sedmdesáté minuty jsme zase kralovali a zaslouženě vyhráli. Divákům se utkání muselo určitě líbit“.

Zavidov: A. Kraus – Jelínek, Petrů (74. Bureš), Vanický, Zuda – Hvězda, Devera ml. (45. Kadar), Knor (57. J. Kraus), Sixta – Jančařík, Sekyra. Trenéři: Richard Štiller a Lukáš Blecha