Rezerva doma neprohrává

Zavidov – Olešná 5:1 (1:1)

V 6. kole přivítala rezerva na svém hřišti Olešnou. Před zápasem museli domácí řešit zapeklitou situaci, kdy absentovali oba brankáři, a tak musel přijít na pomoc Jára Kukla, který patří mezi legendy zavidovské kopané a svou kariéru ukončil před dvěma lety. Domácí začali aktivně a hned v úvodu se tlačili do šancí. Skóre zápasu otevřel v 7 minutě Krejčí 1:0. Domácí to trochu uklidnilo a moc soupeře do šancí nepouštěli. Naopak se snažili přidat další branky. Ale své pokusy neproměnili postupně Sekyra, Kadar, Knor ani Krejčí. Znovu se ukázalo fotbalové ‘‘nedáš, dostaneš‘‘. Ve 43. minutě zahrávali hosté rohový kop. Topinka na sebe strhl pozornost obrany na přední tyči a míč se dostal až k osamocenému Křivánkovi, který prostřelil Kuklu 1:1.

V poločase došlo ke střídání na straně domácích. Kdo mohl tušit, že nasazení Hvězdy přinese takové ovoce. V 59. minutě zahrával Hvězda rohový kop. Míč na přední tyči tečoval Jelínek, aby na zadní uklízel Sekyra do prázdné branky 2:1. V 67. minutě už to bylo o dvě branky. Krejčího nenápadná střela zpoza šestnáctky, se došourala až na zadní tyč 3:1. Za tři minuty si Hvězda připsal svou druhou asistenci. Rohový kop poslal na hlavu osamoceného Sekyry, který se nemýlil 4:1. Kdo si myslel, že takto zápas skončí, tak se mýlil. Skóre zápasu uzavřel v 77. minutě svou třetí brankou v zápase Krejčí 5:1.

Aleš Kraus: “ V dnešním zápase jsme měli problémy v brance, kdy nám naštěstí pomohl Jára Kukla. V zápase nám přišlo pomoci několik  kluků ze širšího kádru áčka a to bylo znát. V první půli jsme zahazovali šance, ale v druhé půli už nám to tam začalo padat a zaslouženě jsme zvítězili“.

Zavidov: Kukla – Zuda, Vanický, D. Štiller, Jelínek (72. Skoupý) – Kadar (46. Hvězda), Knor, Devera ml., Sixta (69. Tran) – Sekyra, Krejčí (80. J. Kraus)