Po osmi měsících zavidovská kanonáda

Tatran Rakovník B – Zavidov 2:6 (1:2)

Po celých osmi měsících se naši hráči dočkali zápasu. V rámci turnaje čtyř okresních celků zajížděl Zavidov na krásně připravené hřiště rezervy Tatranu.

Od prvních minut byla na obou mužstvech znát dlouhá pauza, zavidovští hráli více na míči, domácí byli zase tím běhavějším mužstvem. Kdo se chvíli zpozdil, přišel o první branku. Neveďal vybojoval svým presinkem míč a vyslal do brejku Žďánského, který prostřelil brankáře A. Beneše 0:1. Následně se osmělili také domácí. Čech vyzkoušel z 25 metrů pozornost M. Štillera, který výborně zakročil. Ve 30. minutě nacentroval Titlbach do vápna, kde došlo ke srážce M. Štillera s útočníkem a pískala se penalta, kterou proměnil J. Beneš přesnou střelou k tyči 1:1. Zavidov ale rychle zareagoval, kdy Neveďal opět vybojoval míč, obešel obránce a nahrál Jančaříkovi, který zakončil do prázdné branky 1:2.

Do druhé půle vtrhli hosté jako uragán. Hned ve 46. minutě utekl čerstvý Korčák a bylo to 1:3. Za dalších pět minut už to bylo 1:4, když na Havlův roh naskočil Hanych. Hosté mohli zatlouct poslední hřebíček do rakve domácích, ale Žďánského krásnou střelu bravurně vychytal A. Beneš a ta Korčákova skončila na břevně. A tak se udeřilo na druhé straně, kdy Makramovu přihrávku pod sebe zakončil Šrédl 2:4. V 75. minutě zavidovští ale opět ukázali svou útočnou sílu. Po křídle utekl Žďánský dloubáčkem našel Korčáka, který zakončil do prázdné branky 2:5. Za chvíli si role vyměnili. Korčák donutil k chybě obránce a Žďánský po kličce brankáři stanovil konečný stav utkání.

Daniel Devera: „Ač patřím ke kritikům současného OFS Rakovník, tak je zde třeba poděkovat za převzetí záštity nad pořádáním těchto zápasů, nesmím také zapomenout na P. Kýzla, jenž se zasloužil největší mírou o samotnou realizaci. Co se týče samostatného zápasu, musím říci “Konečně jsme se dočkali”!!! Myslím si, že úroveň hry odpovídala osmiměsíční přestávce. Tatran byl asi více na míči, my jsme zase celkem slušně řešili přechodovou fázi a finální zakončení z čehož pramenili naše góly. Vítězství nás těší, nyní je třeba zlepšit i tréninkovou docházku“!!!!

Zavidov: M. Štiller (46. A. Kraus) – Jelínek, Vanický (60. Neveďal), Hornof, Hvězda (46. Hanych) – Neveďal (46. Havel ml.), Devera (70. J. Kraus), Knor, Krejčí – Jančařík (46. Korčák), Žďánský. Trenér: Daniel Devera