Pět branek od Kněževse!

Zavidov B – Kněževes 2:5 (1:3)

V předposledním kole se v utkání dvou zachráněných mužstev utkala zavidovská rezerva s celkem Kněževsi. Řada hráčů sehrála den před tím náročný zápas v Přítočně, což se v zápase projevilo.

Hned ve druhé minutě šli hosté do vedení, když se z přímáku trefil Vrábík 0:1. V dalších minutách byli lepší domácí, kteří však nedokázali své šance využít. Nejprve Korčák přešel přes tři hráče, aby následně trefil pouze brankáře Lennera. Ten pak vychytal i jeho další šanci, stejně tak i dorážku Samsona. V 25. minutě se ale domácí již dočkali. D. Štiller zahrával přímý kop ze strany, který posadil na hlavu Korčákovi a ten lehkou tečí srovnal 1:1. O pět minut šli však do vedení opět hosté. D. Štiller špatně rozehrál na stoperu balón, ten se dostal až k Čihařovi a bylo to 1:2. Domácí byli tímto góĺem opařeni a za minutu dostali po chybě v obraně branku další. Tentokrát se prosadil Vršecký 1:3. Těsně před poločasem se přes dva hráče prosmýkl nestárnoucí R. Štiller, ale již neměl síly na pořádnou střelu.

V druhé půli chtěli domácí srovnat, ale za pět minut opět inkasovali. Obraně Zavidova pláchl T. Šíma a v úniku překonal M. Štillera 1:4. za chvíli mohla rezerva snížit, když se kopala penalta po faulu na Korčáka. K míči se postavil J. Kraus, ale střelou trefil pouze tyč. V 61. minutě měl ale tuto příležitost znovu. Opět se po faulu na Korčáka kopala penalta a opět se k ní postavil J. Kraus. Tentokrát však mířil přesně a snížil 2:4. Domácím pak zjevně docházeli síly a všechny své zbylé, co měli, věnovali snaze o srovnání. To způsobilo okénka v domácí obraně, kterého v 75. minutě Vrábík, který šel sám na M. Štillera. Našel ještě před prázdnou brankou R. Čihaře, který svým g´´olem stanovil konečný výsledek utkání 2:5. Smutnou kaňkou zápasu bylo zranění M. Štillera, kterému se po odkopu podlomilo koleno a musel být odvezen RZS do rakovnické nemocnice. Za celý tým Zavidova mu přejeme brzké uzdravení.

Aleš Kraus: „Dnes bylo vidět, že již nám o nic nešlo. Nepředvedli jsme dobrý výkon, bylo to takové bez chuti a bez náboje. Řada hráčů toho však měla dost po sobotním zápase a je jim třeba poděkovat za to, že vůbec přišli a nenechali nás ve štychu“.

Zavidov: M. Štiller – Jelínek, D. Štiller, L. Kapoun, Zuda – Diepold, Vanický, Samson, R. Štiller – Skoupý, Korčák. Trenér: Richard Štiller