Opět nezvládnutý závěr!

Hředle – Zavidov 3:2 (2:1)

V posledním podzimním zápase odjeli zavidovští do Traverza arény do Hředel, kde je čekalo spíš bláto než fotbalový trávník. Domácí si vedou nejlépe ze všech rakovnických celků, kdy především doma neztrácejí body, a tak šli do zápasu jako mírný favorit. Hosté se navíc museli obejít bez vykartovaného P. Kučery, nemocných P. Šímy a M. Kučery a kapitána Korčáka. Do sestavy se tak poprvé v sezóně postavil veterán Havel.

Zápas začal nepříliš pohledně, když oba týmy především nakopávali míče. Kombinovat po zemi na tomto terénu opravdu nešlo. Domácí hledali nákopy do nohy dobře hrajícího Bechnera, zavidovští se zase snažili vysouvat své rychlíky Neveďala se Žďánským. První branky se domácí fanoušci dočkali ve 12. minutě. Po lajně prošel osamocený Sedláček až do vápna, kde od něj všichni čekali centr. Sedláček překvapil nejen své spoluhráče, ale i hostujícího brankáře A. Krause, a ten po střele na přední tyč lacino inkasoval 1:0. O chvíli později mohli domácí přidat další branku, ale střelu Bechnera po špatné domluvě hostující obrany zablokoval Jelínek. Zavidovští se dostali do šance až ve 33. minutě a rovnou z toho byla branka. Žďánský vyslal nepříliš rychlou střelu na Malinovského, kterému však míč propadl pod tělem až do branky a bylo srovnáno 1:1. Najednou hosté ožili a zcela ovládali hru. Nejprve mířil po pěkné kombinaci těsně vedle Neveďal, Vedle mířil i po narážečce s Deverou Žďánský. Když pak mířil nad i L. Kapoun, přišla odpověď od domácích. Dlouhý aut doputoval až do vápna k osamocenému Sedláčkovi, který se opřel do míče a ten skončil v šibenici 2:1.

Druhá půle začala podobně jako ta první. Hředle hrozily hlavně ze standartek, kdy jednu vyrazil A. Kraus vedle, druhá střela z přímého kopu zavidovskému brankáři vypadla, ale Jelínek se včas vrátil a odkopem vše zachránil. V 57. minutě nakopl D. Štiller dlouhý míč na Neveďala, ten chytil míč na brankové čáře a takřka z nulového úhlu mířil do branky. Domácí byli přesvědčeni, že míč již opustil hřiště a přestali hrát. Brankář Malinovský si chtěl míč letící do branky zpracovat, ale ten se od něj odrazil a skončil v brance. Rozhodčí ukázal na půlící kruh a branku k překvapení domácích uznal 2:2. Další klíčový moment přišel v 68. minutě, domácí poslali do úniku Žďánského, který by šel od půle sám na branku, skluzem ho však zastavil hodně oranžovým zákrokem D. Mrázek, ale od rozhodčího uviděl pouze žlutou kartu. Když už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně, přišel zkrat Havla ml. Po standartní situaci šel míč na v ofsajdu zjevně stojícího T. Vitnera, hra ale pokračovala, hředelský hráč postupoval do vápna, kde ho absolutně nesmyslně rukama stáhl Havel ml. a rozhodčímu nezbylo nic jiného než odpískat penaltu. K té se postavil Sláma a bezpečně ji proměnil3:2. V závěru přišel další zkrat od Havla ml., který fauloval domácího záložníka. Následovala strkanice, jejíž výsledkem byly červené pro otce a syna Havlových. Zápas tak skončil výhrou domácích.

Daniel Devera: „Porážíme se sami, Před zápasem se bavíme o silných standardkách soupeře, přesto se nevyvarujeme zbytečným faulům. Konec zápasu, je naše velká ostuda a vrchol zmaru!!! Chybí mi adekvátní zpětná vazba od kluků na naše pokyny!!! Je třeba si sednout a vyhodnotit si zda jako trenéři jsme schopni kluky posunout a vyhrabat z marastu do kterého jsme zabředli“.

Zavidov: A. Kraus – Jelínek, Havel st., Vitner, Krejčí – Křivohlavý (77. Havel ml.), Devera, L. Kapoun, D. Štiller – Žďánský (78. Knor), Neveďal. Trenér: Daniel Devera

Fotogalerie od Davida Svobody: