Nepříliš přesvědčivá výhra s Lubnou

Zavidov – Lubná 3:2 (2:0)

V dalším přípravném duelu se naši hráči konečně představili také na domácím hřišti, kde přivítali nedalekou Lubnou. Oba týmy nastoupily ve smíšených sestavách. Hned od prvních minut dělal hostům problémy rychlonohý Neveďal, který svými náběhy zaměstnával obranu. V 5. minutě tento hráč upláchl obraně a centroval před branku, kde si balón našel Sekyra a zakončil do prázdné branky 1:0. Za deset minut mohli hosté srovnat avšak lubenský záložník v samostatném nájezdu nastřelil pouze tělo brankáře A. Krause. Nedáš, dostaneš! Zavidovští nakopli míč do útoku, na který vyběhl hostující brankář Zemjanek, přišla chyba a Sekyra zakončil do prázdné branky 2:0. Tento hráč mohl po chvíli dovršit hattrick, ale Zemjanek jeho pěkný pokus o lob vychytal. Následně se osmělili také lubenští, kteří měli několik náznaků šancí. V 35. minutě se vytáhl parádním dvojzákrokem A. Kraus, který vychytal obě střely Trejbala. V závěru poločasu mohl zvýšit skóre dobře hrající Neveďal, jehož střela však skončila na břevně.

V druhé půli se hrál vyrovnaný, ale nepříliš záživný fotbal. Zavidov hrozil úniky Žďánského, který však nenazul tento zápas střelecké kopačky. Nejprve ho v samostatném úniku vychytal Zemjanek, v dalším úniku udělal hostujícímu brankáři kličku avšak jeho střelu do prázdné branky vyhlavičkoval vracející se stoper Brabec. A tak na sebe upozornila Lubná. Nákop za obranu pěkně zpracoval Varyš a střelou kolem M. Štillera snížil na 2:1. Domácí ale rychle odpověděli, Žďánský opět pláchl obraně a krásnou přihrávkou našel Neveďala, který do prázdné branky zvýšil na 3:1. Zavidovští se pak uspokojili s výsledkem a  zápas spíše jen dohrávali. Toho využili baníkovci. Nejprve po úniku snížil J. Bařtipán 3:2. Tento hráč mohl následně i srovnat, ale jeho střela skončila těsně vedle. Poté Varyš obešel M. Štillera ale netrefil prázdnou branku. Zavidovský brankář následně vychytal několik šancí hostí a tak Zavidov nakonec uhájil těsné vítězství.

Aleš Kraus: „Dnes jsme se konečně představili před domácím publikem. Divákům jsme se však moc nepředvedli. Nehráli jsme příliš pěkný zápas, kdy jsme neproměnili spoustu šancí a dělali spoustu chyb. Na druhou stranu se hrálo napínavé utkání až do konce. Výhra nás těší ale máme co zlepšovat“

Zavidov: A. Kraus (46. M. Štiller) – Jelínek, Vanický, Vitner, Skoupý – Krejčí, Hanych, P. Šíma, Neveďal – Sekyra, Havel ml. Hokejově střídali: L. Kapoun, J. Kraus, Samson, Jančařík, Žďánský Mužstvo vedl: Lukáš Blecha

Fotogalerie od Davida Svobody: