Nepříliš povedený vstup do přípravy!

Zavidov – Žihle 3:4 (2:1)

Poté co zavidovští vyhráli turnaj čtyř okresních týmů, měli od fotbalu kratičkou pauzu, během které pouze lehce trénovali. Po měsíci nastoupili opět k zápasu, kdy na domácí půdě přivítali celek Slavoje Žihle hrající 1. A třídu Plzeňského kraje. Domácí postrádali středopolaře Deveru a Knora a útočné duo Korčák – Žďánský, a tak dostali šanci hráči z širšího kádru. Hosté naopak přijeli bez brankáře, proto se v jeho brance otočili o poločas zavidovští brankáři.

Od prvních minut se hrál vyrovnaný fotbal mezi vápny. Ve 12. minutě se ale prosadili domácí. Hlavičku Vitnera vyrazil zavidovský A. Kraus v brance Žihle do tyče, míč se však odrazil k L. Kapounovi a ten zakončil do prázdné branky 1:0. Za pět minut ale bylo srovnáno. Otcovský se prosmýkl obranou a zakončil k tyči 1:1. Následovala opět vyrovnaná pasáž. V 25. minutě si na roh D. Štillera naskočil na přední tyči Hanych a bylo to 2:1. V závěru poločasu mohl postupovat hostující útočník sám na brankáře, avšak Neveďal předvedl neskutečný návrat z útoku do obrany a šanci překazil.

Druhý poločas začali lépe hosté. Po ztrátě Havla ml. šli do brejku a žihelský záložník střelou pod břevno srovnal 2:2. Domácí se nemohli dostat vůbec do tempa a na míči byli spíše hosté. Zavidov naopak jen bránil a až příliš často zbytečně ztrácel balón, bylo jen otázkou času, kdy opět inkasuje. V 75. minutě přišel centr do vápna, kde se prosadil nepokrytý útočník Žihle a bylo to 2:3. I přes nevýrazný výkon se domácím podařilo srovnat. K přímému kopu z 25 metrů se postavil Marek Havel a krásnou střelou přes zeď srovnal 3:3. Když už to vypadalo, že zápas skončí smírně, vyrazil A. Kraus střelu před sebe, kde se míče chopil Zuda, ale odkopl ho pouze na vápno k osamocenému hráči Žihle a ten zakončil k tyči na 3:4.

Daniel Devera: „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, první snesl přísnější měřítko, druhý se nám vůbec nevydařil. Je potřeba zlepšit koncentraci na vstup do utkání jak střídajících hráčů, ale i těch kteří na hřišti zůstali, tak aby už k takovémuto výpadku nedošlo!“

Zavidov: M. Štiller (46. A. Kraus) – Skoupý (46. Zuda), Hornof, Vanický, Jelínek (60. Skoupý) – Kapoun (46. P. Šíma), Vitner (60. Kapoun), D. Štiller (60. Hanych), Hanych (46. Petrů) – Neveďal (46. Havel ml.), Krejčí (60. Neveďal). Trenér: Daniel Devera.

Fotogalerie od Davida Svobody: https://www.zonerama.com/FotoDavidSvoboda/Album/7444931