Nepovedený výkon v Klobukách

Klobuky – Zavidov 0:2 (0:1)

V druhém soutěžním utkání zajížděl Zavidov na hřiště Klobuk. Domácí po výprasku od Vinařic vyměnili trenéra, který okamžitě udělal několik změn a svůj tým perfektně připravil.

Domácí do zápasu nastoupili s pevnou obranou, kdy dobře četli nákopy Zavidova na své útočníky. Do první šance se dostali právě domácí, kdy po úniku po pravé straně trefili břevno. Poté se na druhé straně prosadil Zavidov, avšak gól nebyl uznán kvůli ofsajdu. Hrálo se na hodně neupraveném terénu, což také ovlivnilo hru obou mužstev, kdy se většinou hrálo hodně vzduchem. Ve 30. minutě došlo k nedorozumění v zavidovské obraně, ke skákavému míči se dostal domácí Nauš, který se do míče krásně opřel a střelou pod břevno prostřelil Krause 1:0. Zavidovským se naopak nepodařilo dostat do zápasu, a tak v mdlém výkonu pokračovali až do poločasu.

Druhý poločas pokračoval stejně jako ten první. Hrálo se bez větších šancí na obou stranách. Domácí pečlivě bránili, hosté naopak nedokázali na jejich obranu vyzrát. V 70. minutě ztratil míč na vápně hostující Knor, k míči se dostal Vébr, který opět střelou zpoza vápna prostřelil Krause 2:0. Domácí pak už úspěšně dovedli zápas do konce. Zavidov si tak po roce připsal první soutěžní porážku.

Aleš Kraus: „Dnes nám nešlo vůbec nic, do zápasu jsme šli laxně a podobně jako před dvěma lety jsme za to v Klobukách pykali. Je potřeba se vrátit zpátky na zem a začít tvrdě pracovat“.

Zavidov: A. Kraus – Hvězda, Havel, Vitner, Dvořák – Neveďal (58. Knor), Devera (67. P. Šíma), Klouček, Hanych – Žďánský, Krejčí (58. D. Štiller). Trenér: Daniel Devera