Nepohlídaný závěr utkání

Zavidov – Lány 3:3 (1:0)

V posledním domácí utkání přivítali zavidovští tradičního soupeře z Lán. Poslední dva zápasy skončili remízou, stejně tomu bylo i teď, i přesto, že domácí drželi povětšinu zápasu otěže ve svých rukou.

Zavidovští vstoupili do utkání velice aktivně. Drželi míč na svých kopačkách a mohli jít do vedení hne po několika minutách. Korčák našel krásnou přihrávkou Žďásnkého, ten však zakončoval až příliš blízko Javůrkovi a ten jeho pokus o přehození bravurně zneškodnil. Hosté hrozili především ze standartních situací a dlouhých autů, kdy všechny míče hledaly ve vápně hlavu výborného hlavičkáře Raichla. Byli to ale domácí, kdo se prosadil ze standartky. Na roh Žďásnkého si naskočil Vitner, míč trefil do bloku domácí obrany, ale pak se odrazil k L. Kapounovi, který střelou pod břevno rozvlnil síť 1:0. Do půlky se hrál vyrovnaný a bojovný fotbal hlavně mezi vápny.

Druhá půle začala opět tlakem Zavidova. V 52. minutě si naskočil na roh Neveďal a netradičně hlavou zavěsil. V tu chvíli to vypadalo, že domácí si zápas již pohlídají. V 66. minutě musel kvůli nemoci střídat M. Kučera a najednou jako by se obrana domácích rozsypala. Kdo si myslel, že to Lány zabalí, byl na omylu. V 76. minutě si naskočil na rohový kop Mušálek a na přední tyči s pomocí tyče hlavou srovnal 2:1. O čtyři minuty později bylo srovnáno. Odkop od brány se několikrát odrazil na zavidovské půle a Raichl šel sám na A. Krause, ten jeho šanci chytil, avšak vyrazil míč pouze k Mušálkovi, který přidal svou druhou branku v utkání 2:2. Poslední desetiminutovka byla plná zajímavých momentů. V 89. minutě prošel Devera přes ti hráče, nahrál Jančaříkovi, jehož nadýchaný centr našel hlavu Korčáka, který rozpoutal radost domácích 3:2. Ihned po rozehře měl Zavidov další šanci. Korčák pronikl před branku našel Jančaříka a ten trefil tyč. V 93. minutě zavidovští neudrželi míč v rohu Lán, následoval odkop a poslední aut zápasu. Míč mířil do vápna domácích, kteří ho odkopli pouze na vápno, kde se do něj opřel Dudášik, nádhernou střelou trefil tyč, míč se odrazil k Matějkovi a ten míč dorazil do prázdné branky 3:3.

Daniel Devera: „Je mi smutno z toho, jakým způsobem jsme schopni se připravit o vítězství!!! Dokud budeme pohrdat proměňováním stoprocentních šancí a odehráním jasných míčů z našeho vápna, budeme vždy po zápase na sebe koukat jako spráskaní psi!!!“

Zavidov: A. Kraus – Jelínek, Vitner, M. Kučera (66. Dvořák), Krejčí – Neveďal, Devera, L. Kapoun, Křivohlavý (70. Jančařík) – Korčák, Žďánský. Trenér: Daniel Devera