Nejprve kolotoč, pak neskutečný obrat!

Zavidov – Hostouň B 7:4 (3:3)

V neděli přijel do Zavidova doposud první celek soutěže rezervy Hostouně, která v letošní sezóně ještě neprohrála. Zavidovští vstoupili do zápasu až s přílišným respektem, čehož hosté náležitě využili. Prvních dvacet minut bylo na hřišti doslova pouze jedno mužstvo, a to Hostouně. Zavidov nejvíce trápil především výborný mladíček Soukup. Ten se v 9. minutě protáhl ve vápně kolem Krejčího, který ho nešťastně atakoval a pískala se penalta. K té se postavil sám faulovaný a bezpečně proměnil 0:1. Za pět minut skóroval opět. Po špatném odkopu Hornofa se míč dostal až k Burešovi, toho ještě vychytal A. Kraus, míč však putoval k Soukupovi, který vystřelil na branku a zavidovský brankář zůstal „zamrzlý jak Heča“ a na střelu nezaregoval 0:2. Zavidovští však rychle zareagovali, Hornof poslal z půle centr do vápna, kde Hanych prodloužil za sebe na L. Kapouna, který snížil 1:2. Za nedlouho si vzali hosté dvoubrankové vedení zpět. Opět po špatném odkopu domácí obrany šli hostounští do brejku, který hasila domácí obrana pouze za pomoci faulu. K míči se postavil Bureš, který posunul balón mimo zeď Vidunovi, a ten svou pumelenicí překonal A. Krause 1:3. Tlak hostů dále pokračoval. Kapitán Bureš již překonal po úniku A. Krause, ale Jelínek vykopl míč z brankové čáry. Tento moment jakoby domácí nakopl. Postupně se srovnali s aktivní hrou Hostouně a dostali se i do šancí. V 37. minutě Korčák vybojoval míč na půli, vysunul do úniku Žďánského, který své sólo zakončil obstřelem brankáře 2:3. Za tři minuty bylo srovnáno, kdy střílený roh Žďánského na přední tyči zakončil Korčák 3:3. Nálada obou mužstev se rapidně změnila. Zavidovští se sebevědomě vrátili do zápasu, hostounští byli naopak ze ztráty vedení viditelně opařeni.

Do druhé půle nastoupil úplně jiný Zavidov, který začínal být na hřišti najednou aktivnější a hosty i přehrával. Na nejlepšího hráče Hostouně Soukupa nastoupil osobkou Devera, který ho doslova vymazal. V 48. minutě kopal Žďánský standartku ze strany, míč posadil na hlavu Hanycha, kterého ještě vychytal Ondřejíčka, ale Hanych si svůj pokus i dorazil a dokonal obrat 4:3. Hostouň se ještě vrátila do hry a opět v tom byl nepřesný odkop. A. Kraus našel pouze obránce Vidunu, odražený míč zavidovští nezachytili, následoval brejk, který zakončil přesně Michalec 4:4. Přestřelka ale pokračovala. Žďánský svou třetí asistencí v zápase z rohu posadil míč na hlavu Jelínka, a ten vrátil vedení domácím 5:4. Zavidovští vědomi si důležitého vedení pečlivě bránili a čekali na svou příležitost. Ta přišla v 71. minutě, kdy Korčák přešel přes dva hráče a střílel z rohu vápna, jeho střelu hostující obrana zblokovala nešťastně ke Žďánskému, který z blízkosti prostřelil Ondřejíčku 6:4. Zavidovští byli dále aktivní a mohli přidat i další braky. To se povedlo až v 80. minutě, kdy unikl Korčák po lajně, našel centrem Neveďala a bylo hotovo 7:4. Posledních minut si domácí pohlídali a mohli se těšit z nečekaného vítězství.

Daniel Devera: „Hostouň zde od začátku předváděla fotbal plný pohybu, který jsme očekávali a kluky jsme na to upozorňovali. I přesto jsme do utkání vstoupili vlažně a třemi nepřesnými odkopy hostům darovali šance na skórování kterými nepohrdli. Naštěstí kluci ukázali charakter, který mi třeba ve Mšeci scházel, zápas nezabalili, odbojovali a po zásluze byli odměněni. Přál bych si, aby tento přístup vydržel i ve zbývajících dvou kolech“.

Zavidov: A. Kraus – Krejčí, Hornof, Vitner, Jelínek – Neveďal, L. Kapoun, Hanych (86. Zuda), Devera, Žďánský (89. Petrů) – Korčák. Trenér: Daniel Devera

Fotogalerie od Davida Svobody: