Kanár v prvním setu

Klobuky – Zavidov 6:0 (2:0)

V nedělním odpoledni odjel Zavidov povzbuzen domácí výhrou nad rezervou Hostouně na neoblíbené hřiště v Klobukách. V Klobukách je čekal velice nerovný terén a fyzicky velice dobře připravené družstvo.

Od začátku se hrál fotbal od podlahy, kdy si oba celky nenechali volný metr hřiště. Kvůli hrbolatému hřišti hráčům hodně uskakoval balón, proto se hodně nakopávalo. Nejprve zahrozili zavidovští, ale střela Korčáka skončila těsně vedle. Poté o sobě dali vědět také domácí, kdy Svobodu vychytal A. Kraus. V 25. minutě šel sám ze strany Neveďal, ale místo zakončení volil přihrávku na Žďánského, kterou však odvrátil vracející se obránce. První branku nakonec vstřelili domácí. V 32. minutě ze strany centroval pod sebe Nauš, našel Doušu, který překonal A. Krause 1:0. Následovala nepříliš pohledná bojovná hra mezi vápny. Když už všichni čekali na poločasovou přestávku, podnikli domácí další únik po straně, opět následoval centr, který Vitner odvracel bohužel pouze za ceny faulu a pískala se penalta. Tu střelou doprostřed branky zakončil Kubelka 2:0.

Kdo čekal zavidovský obrat jako minulý týden, byl zklamán. Dvě minuty po poločasu totiž D. Štiller vracel míč na Hornofa, nevšiml si však útočníka Svobody, ten šel sám na Krause, kterého dloubáčkem překonal 3:0. Tímto gólem začal domácí útočník svou poločasouvou hitparádu. Dělal si s obranou doslova, co chtěl. V 61. minutě si zaběl na kolmici za obranu a překonal brankáře 4:0. O čtyři minuty později dovršil hattrick, kdy si míč jednoduše píchl mezi stopery, přesprintoval je, udělal kličku vyběhnuvšímu A. Krausovi a trefil prázdnou branku 5:0. Domácí mohli přidat i další branky, ale naštěstí pro hosty mířili často vedle. Deset minut před koncem opět prchl Svoboda, jeho střelu Kraus ještě vyrazil, bohužel pouze k domácímu kapitánovi Říčkovi a kanár byl dokonán 6:0.

Daniel Devera: „Klobuky se pro nás stávají noční můrou. Dnes na nás nastoupila parta Vikingů podpořená mimořádným výkonem Svobody, kteří nás doslova umlátili a Svoboda dílo dokonal. Celý zápas jsme se nedokázali popasovat s terénem, silovým pojetím soupeře a po zásluze si vezeme domů šestigólový příděl“.

Zavidov: A. Kraus – Krejčí, Hornof, Vitner, L. Kapoun (46. Zuda) – Neveďal, D. Štiller (62. Pšenička), Devera, Hanych (62. Sekyra), Žďánský – Korčák. Trenér. Daniel Devera