Jelínek opět rozhodl zápas se Mšecí!

Zavidov – Mšec 2:1 (2:1)

Po jasné výhře nad poslední Rudnou, čekala Zavidov tento týden daleko těžší zkouška. V okresním derby přivítali domácí celek Sokola Mšec. Podzimní zápas rozhodla vlastní branka Jelínka (prohra 0:1), tento zápas opět rozhodl Jelínek, tentokrát však mířil do správné branky.

Zápas začal lépe Zavidov, který držel míč na svých kopačkách. Síť hostů se vlnila již v 7. minutě, když se po rohu prosadil Hornof. Branka však nemohla být uznána, jelikož brance předcházelo jeho zpracování rukou. Gólu se tak domácí fanoušci dočkali až ve 14. minutě. Balón putoval od Jelínka ke Krejčímu, který nádhernou přihrávkou vysunul Korčáka. Ten své sólo zakončil pěkným obstřelem zkušeného Doubravy 1:0. Za chvilku mohlo být srovnáno. Vitner pouze tečoval přihrávku Zázvorky a Ploch šel sám na branku. Dělal kličku brankáři A. Krausovi a až příliš okatě se poroučel k zemi. Sudí Pipek k rozhořčení hostů ukázal Plochovi, ať se zvedne a hraje dál. O minutu později se však už penalta pískala. Jakoby rozhodčí podlehl tlaku hostů a odpískal „desítku“ po nekontaktu Hornofa s Plochem. K míči se postavil J. Kapek a poslal A. Krause na druhou stranu 1:1. Do vedení mohl poslat domácí Korčák. Mšecký Neužil zpracovával hrudí malou domů pro Doubravu, nevšiml si ale Korčáka, který byl najednou sám před brankou. Doubrava však proti jeho střele předvedl parádní reflexní zákrok. Domácí se vedení dočkali v 27. minutě. Roh Hanycha prodloužil na přední tyči Korčák až k Jelínkovi, který na zadní tyči zakončil do prázdné 2:1.

Druhá půle začala tutovkou Mšece, ale hlavička J. Kapka po rohu těsně minula branku. Branka mohla padnout i na druhé straně. Proti byl ale mšecký Doubrava. Ten si nejprve poradil se střelou Korčáka, aby následně zlikvidoval i jedovku P. Kučery. Pak zahrozila opět po rohu Mšec, tentokrát zůstal osamocen na zadní tyči Ploch, ale stejně jako Kapek hlavičkoval mimo. Zavidovští pak mohli přidat branku jistoty, ale nedařilo se jim zakončení. Hlavička Jelínka po rohu šla vedle, obstřel P. Kučery na zadní tyč těsně minul branku a střelu Korčáka z bezprostřední blízkosti zlikvidoval Doubrava. Litovat zahozených šancí mohli domácí dvě minuty před koncem. Hanych nejprve ještě odvrátil kroucený roh do branky, míč se však dostal ke Kapkovi, který našel centrem na zadní tyči zcela volného Plocha. Ten se položil do centru a polonůžkami střílel na branku. A. Kraus však výborně reflexivně zasáhl a odražený míč uklidil do bezpečí Vitner. Domácí si tak připsali cenné vítězství.

Daniel Devera: „Dnešní utkání moc krásy nepobralo, jde doslova a do písmene o ubouchané vítězství, které po zápasech, kdy se nám doma nedařilo bodovat na plno, bereme všema deseti“.

Zavidov: A. Kraus – Hornof, Vitner, Klouček (69. Zuda), Jelínek – Neveďal, Hanych, P. Šíma, Krejčí (63. D. Štiller (75. Blecha)) – Korčák, P. Kučera. Trenér: Daniel Devera

Fotogalerie od Davida Svobody: