Jarda Kukla vychytal první čisté konto pro Zavidov!

Lišany – Zavidov 0:5 (0:3)

V dalším kole odjela rezerva na půdu Lišan. Zavidov neměl k dispozici oba brankáře, a tak musel oprášit své rukavice Jarda Kukla. Ten ukončil kariéru již v roce 2018, ale nenechal bývalé spoluhráče ve štychu a vychytal rovnou první čisté konto v sezóně.

Od prvních minut byli hosté aktivní a dominantní na balónu. Z toho plynuly první šance, do kterých se postupně dostali Sekyra, Knor a Petrů, kteří však svými pokusy branku minuli. Spousta akcí plynula po levé straně hostí, kde aktivitou hýřili Hvězda se Skoupým. Tato dvojice vyprodukovala několik zajímavých centrů, které však branku nepřinesly. V polovině prvního poločasu se dostal po pravé straně za obranu Sekyra, který obešel obránce domácích a následně předložil Knorovi, který vnějším nártem uklidil přesně za háčky Řepkovy brány 0:1. Domácí hrozili hlavně z brejkových situací, kdy nakopávanými balóny do prostoru levého křídla hrozili nejvíce. Z jedné takové situace následoval závar ve vápně hostí, ze kterého však plynulo zakončení nad branku Jardy Kukly. Kukla, byť nastoupil po dlouhé odmlce, působil jistě a dodával hostům klid, několika dobrými zákroky podržel hosty, kteří tak mohli nadále obléhat branku domácích. V 37. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Zuda a vypálil na branku, jeho střela trefila probíhajícího Michala Petrů, který šťastně tečoval do protipohybu Řepky 0:2. Domácí byli bezbranní a hosté se stále více tlačili do zakončení. Dočkali se opět těsně před poločasem, kdy si za obranu na dlouhý balón Vanického naběhl Kadar, který zalepil míč a předložil do prázdné branky Petrů. Ten upravil poločasové skóre na 0:3.

Druhá půle začala opět aktivitou hostů, z toho plynula další branka, když ze středu hřiště vysunul Skoupý balón na Sekyru, toho křižoval Lukáš Řepka, který si chtěl vypomoci malou domů, ale nahrál pouze do protipohybu bratra Zdeňka a bylo to 0:4. Hosté pak hráli v klidu, drželi míč na svých kopačkách a nikam nepospíchali. Domácí se nadále snažili a vyprodukovali střelecké pokusy, se kterými si však poradil jistý Kukla. Zavidovští drželi zápas ve svých rukou a před koncem utkání se dočkali navýšení skóre, kdy na hranici vápna napřáhl Havel ml. a na lehce tečovanou střelu neměl Řepka nárok.

Mirolav Skoupý: „Zápas jsme měli po celou dobu ve svých rukou, hned od počátku jsme si vytvářeli nadějné šance, které mohli a některé měli skončit brankou. První poločas se hrál ve slušném tempu, byli jsme hodně na balónu a soupeře k ničemu velkému nepustili. Druhou půli poznamenal rychlý vlastenec, díky kterému jsme se už nikam nehnali a snažili jsme se maximálně držet balón. I přes odpor soupeře se to dařilo a ke konci zápasu se podařilo vstřelit “kosmetickou” branku na 0:5”.

Zavidov: Kukla – Zuda, Vanický, D. Štiller (46 Pšenička), Hvězda – Petrů, Knor (76. R. Štiller), Jančařík (42. Havel ml), Skoupý – Sekyra, Kadar. Trenér: Richard Štiller