Dva vlastňáky znamenají druhou prohru v řadě

Zavidov – Slaný 3:5 (1:3)

Zavidovští minulý týden zaváhali v Klobukách, zatímco Slaný se veze na vítězné vlně. Domácí se museli podruhé v řadě obejít bez svého kapitána a klíčového hráče Tomáše Korčáka.

Hned od prvních minut měli patrnou převahu hosté, domácí jakoby první minuty zůstali ještě v kabině. Slánští hrozili kolem vápna, prozatím ke štěstí pro domácí bez zakončení. V 11. minutě se již radovali hostující útočník postupoval sám na Krause, ten ho při kličce vytlačil do úhlu a již to vypadalo, že bude nebezpečí zažehnáno. Útočník však z úhlu napálil míč zpět před bránu pro domácí tak nešťastně, že si ho srazil do vlastní branky vracející se brankář Kraus 0:1. Hosté pokračovali v tlaku a za chvíli přišla pro domácí další rána. Nejprve se v 19. minutě zranil domácí Klouček, který zřejmě bude absentovat delší dobu. Než Zavidov stihl vystřídat, kopalo Slaný roh, který si srazil do vlastní sítě Vitner a Kapoun na brankové čáře již míč nestihl vyhlavičkovat. Druhý vlastenec 0:2. Až za tohoto stavu se osmělili také domácí. Měli několik slibných šancí, které však končili vedle nebo je pochytal hostující gólman Kolumbič. Ten si poradil i s mizerně koplou penaltou Žďánského, která byla nařízena po ruce hostujícího obránce ve vápně. Stav tedy zůstal nezměněn. Ve 34. minutě však ukázal své rychlé nohy Neveďal, byl ve vápně sražen a kopala se opět penalta, tentokrát se k míči postavil D. Štiller a bezpečně proměnil 1:2. V tuto chvíli se Zavidov začínal nadechovat a byl na hřišti lepším týmem, bohužel v nastavení prvního poločasu udělali domácí chybu v obraně a Volgner nemilosrdně trestal. Tato branka položila domácí do kolen.

Druhý poločas se však zavidovští začali opět dostávat do tlaku, ale přišla další rána. Po nedorozumění v domácí šestnáctce a vyraženém centru, propálil slánský Beneš vše, co mu stálo v cestě. V tu chvíli domácí neměli již co ztratit. V 65. po pěkné akci Neveďala zakončoval do prázdné branky Žďánský 2:4. Za chvíli postupoval Neveďal sám na Kolumbiče, avšak nastřelil pouze jeho tělo. V další šanci pak vychytal Kolumbič zase Vitnera. Při následném rohu se ale nejvýše vyšplhal domácí Kapoun a hlavou snížil na 3:4. Domácí pak vsadili již vše na jednu kartu. Hosté se pak dírami v obraně dostávali do samostatných úniků, ale Kraus držel domácí stále ve hře. Bohužel pro domácí si již větší tlak nevytvořili a v 92. minutě inkasovali pátou branku, která stanovila konečný stav utkání 3:5.

Aleš Kraus: „Na domácí půdě jsme chtěli napravit prohru z Klobuk, bohužel ve dvacáté minutě, po dvou smolných vlastňácích prohráváme 0:2. Zahodíme penaltu, když už konečně snížíme a jsme v tlaku, tak si necháme dát gólav nastavení, jak když to hrajeme poprvé. Na druhou stranu, je třeba vyzdvihnout, že ani za stavu 1:4 to kluci nezabalili a Slaný se do konce zápasu třáslo o výsledek. Nedá se nic dělat, každý musíme přepnout na jiný rychlostní stupeň, semknout se a začít makat“.

Zavidov: A. Kraus – Hvězda (46. P. Šíma), Klouček (21. Neveďal), Havel, Kapoun – Krejčí, Dvořák (46. Knor), Devera ml., D. Štiller – Žďánský, Vitner. Trenér: Daniel Devera