Důležitá výhra v derby!

Zavidov – Lubná 4:1 (1:0)

V druhém domácím zápase přivítal Zavidov nedalekou Lubnou. Domácí vletěli do zápasu ve velkém stylu, kdy se tlačili do branky hostů. Zejména rychlíci Žďánský s Neveďalem dělali lubenským problémy. Do první šance se dostal Korčák, který bohužel mířil vedle. V další šanci se objevil po centru Korčáka L. Kapoun, který ve skluzu mířil těsně vedle. Zhruba po 20 minutách se osmělila také Lubná. Propadlý balón se po standartce dostal až k Suchému, který však nastřelil pouze A. Krause. Lubná si přivykla na tempo domácích a hra se začala vyrovnávat. Zavidovští několikrát nebezpečně centrovali ze strany, ale vždy je podržel brankář Herink. V 45. minutě utekl po straně Neveďal, který tentokrát nevolil centr, ale střelu na přední tyč, čímž překvapil Herinka a míč skončil v síti 1:0.

Druhá půle začala opět tlakem Zavidova. Byli to ale hosté, kdo se prosadil. Na rohový kop si naskočil Suchý a překonal A. Krause 1:1. Za pět minut se ale opět radovali domácí. Neveďal opět centroval po úprku před branku, Herink míč vyrazil, ale bohužel pro hosty pouze k Hanychovi, který trefil prázdnou branku 2:1. V 63. minutě prchl tentokrát Žďánský, centrovaným míčem našel před brankou výborně hrajícího Hanycha, který přidal svou druhou branku 3:1. Hřebíček do lubenské rakve zatloukl za dalších pět minut Korčák. Neveďal prošel přes dva hráče, našel na vápně Žďánského, který akci ještě vyšperkoval nádhernou přihrávkou na Korčáka, který pak neměl problémy zakončit do prázdné branky 4:1. Zbylých 20 minut bylo v režii Zavidova, který si vytvořil další čtyři tutovky, ale buď hráči mířili vedle nebo skvěle zasáhl Herink.

Daniel Devera: „Ač výsledek hovoří celkem jednoznačně, naše vítězství se nerodilo lehce. Lubná se zde představila ve velice dobrém světle. Jedná se o vydřenou výhru, které se nesmírně vážíme, a kterou jsme nutně potřebovali“.

Zavidov: A. Kraus – L. Kapoun, Hornof, Vitner, Hvězda (34. Zuda) – Neveďal (75. Petrů), Devera ml (70. Skoupý), D. Štiller, Hanych, Žďánský – Korčák. Trenér: Daniel Devera

Fotogalerie od Davida Svobody: