Důležitá výhra se Švermovem!

Zavidov – Švermov 4:1 (1:0)

V pátém kole přivítal Zavidov na svém hřišti celek Švermova, který je v této skupině 1. B. třídy nováčkem.

Zavidovští vstoupili do zápasu velice aktivně, kdy rychlými náběhy dělal hostům problémy především Žďánský. V 5. minutě šli domácí do vedení. Na vápně prošel přes dva hráče kapitán Korčák, nahrál volnému Hanychovi, který překonal brankáře Vošmíka 1:0. Poté se hrál nepříliš pohledný fotbal na obou stranách, kdy oba týmy pečlivě bránili a spoléhali především na brejky. Zavidovští se začali dostávat do dalších šancí, které však brankou neskončili. Po pěkné akci Kapouna a Žďánského se dostal k zakončení D. Štiller, který mířil vedle. Po úniku Jelínka zase těsně minul branku Krejčí. Ve 30. minutě se krásnou střelou z vápna prezentoval Žďánský, míč mířil do šibenice, ale nakonec se odrazil od vnitřní tyče ven z branky. Na první branku v sezóně si musel zavidovský kanonýr ještě počkat.

Druhá půle začala opět tlakem Zavidova, kteří chtěli přidat pojišťující branku. V 54. minutě se konečně dočkali. D. Štiller našel v náběhu L. Kapouna, ten centroval na zadní tyč, kde zůstal osamocený Žďánský a neměl problém vsítit 2:0. Za dvě minuty ztratil domácí stoper balón a Žďánský šel sám na branku, bezpečně obstřelil Vošmíka a bylo to 3:0. Zavidovští se pak uspokojili s výsledkem a nechali hosty hrát. Ti se dostali do několika šancí, které však brankou nekončili. V 75. minutě přeci jen snížil Šimůnek, který se podle sudích vyhnul ofsajdové pasti a tváři v tvář Krausovi se nemýlil 3:1. V 87. minutě však po straně utekl Žďánský a krásnou křižnou střelou dovršil hattrick 4:1. V závěru šel od půlky sám na branku Korčák, ale zakončil prachbídně. Následoval brejk na druhé straně, kde zase domácí podržel brankář A. Kraus. Zavidov tak nakonec slavil vítězství 4:1.

Daniel Devera:“ Dnes to nebyla bůh ví jaká podívaná, každopádně i na takovéto body se počítají a my si jich nesmírně vážíme. Děkujeme divákům za trpělivost a podporu“!!

Zavidov: A. Kraus – Jelínek (64. Petrů), Hornof (90. J. Kraus), Vitner, L. Kapoun – Krejčí, Devera, D. Štiller (54. Knor), Hanych (75. Havel ml), Žďánský – Korčák. Trenér: Daniel Devera