Do třetice další výhra

SK Rakovník B – Zavidov 1:2 np (0:0)

V posledním zápase přípravného turnaje mezi okresními celky hrajícími krajské soutěže se zavidovští představili na hřišti rezervy SK Rakovník. Oba celky vyhrály své první dva zápasy, a tak vítěz tohoto utkání se stal zároveň vítězem celého turnaje. Zápas se hrál v úmorném vedru na skvěle připraveném pažitu.

Od prvních minut drželi více balón domácí, Zavidov spíše pečlivě bránil a čekal na svou šanci. Do první šance se dostala rezerva v 9. minutě, kdy se do vápna prosmýkl rychlík Kalaš, ale A. Kraus jeho šanci vychytal. Oba hráči se za pár minut opět střetli. Pucholt byl sražen ve vápně a kopala se penalta. Míče se chopil Kalaš, jehož umístěnou střelu k tyči A. Kraus skvěle vystihl. Hra se pak na chvíli přerušila, kdy se nešťastně zranil domácí Klíma a musel být odnesen na nosítkách. Poté o sobě dali vědět také zavidovští, když Žďánský šajtlí vysunul do úniku Marka Havla, který bohužel mířil pouze do tyče. Následně se hrál fotbal hlavně mezi vápny, domácí zahrozili již pouze hlavičkou Severina, která skončila na břevně.

Druhou půli opět začali lépe domácí, nejprve A. Kraus vychytal záložníka v samostatném nájezdu, pak ale přišla umístěná bomba k tyči od Kalaše, který poslal rezervu do vedení 1:0. V tu chvíli vypadali zavidovští, jakoby jim docházel dech. Po dvaceti minutách se jejich hra ale opět srovnala, začali si víc vážit míče, obrana vedená Vanickým a Hornofem perfektně vystupovala a přicházely i první šance. Nejprve Neveďal po úprku nastřelil z boku tyč. Chvíli po něm bylo už srovnáno. Žďánský přešel na vápně přes tři hráče a nádherným rohlíčkem překonal domácího Peška střelou do šibenice 1:1. Domácí byli celkem zaskočeni a hrnuli se do útoku, toho využívali zavidovští, kteří pečlivě bránili a podnikali brejky do otevřené obrany. Bohužel se ani jeden z brejků neujal. Zápas nakonec skončil remízou a šly se kopat penalty. Za Zavidov bezpečně proměnil Žďánský, Neveďal a M. Havel, za domácí rezervu vsítil pouze Pucholt, dvě střely šly nad a jednu chytil A. Kraus. Zavidov tak zvítězil 2:1 na penalty a mohl se radovat z vítězství z celého turnaje.

Daniel Devera: Utkání splnilo účel, domácí nás dostatečně prověřili a ukázali nám, že je potřeba zapracovat na kondici. Každopádně, přes počáteční problémy v začátcích obou poločasů se kluci postupně na hřišti srovnali a v úmorném vedru zápas odmakali a tímto přístupem potěšili nejen mě, ale i naše věrné fanoušky!“

Zavidov: A. Kraus – Jelínek, Hornof, Vanický, Hvězda – M. Havel, D. Štiller, Hanych, Neveďal – Korčák, Žďánský Hokejově střídali: Krejčí, Petrů, Skoupý, J. Kraus Trenér: Daniel Devera

Fotogalerie od Antonína Vydry: https://tonysek73.rajce.idnes.cz/SK_Rakovnik_B_-_FC_05_Zavidov_18.6.2021./?