Debakl rezervi v Kněževsi

Kněževes – Zavidov B 9:3 (4:1)

V předposledním kole podzimu odjela zavidovská rezerva na půdu ambiciózní Kněževse. Hosté se na zápas těžce scházeli, čímž již jakoby předurčili ráz celého utkání. Rezerva vstoupila do utkání velice vlažně. Již v 15. minutě pláchl obraně rychlík Fiška a prostřelil M. Štillera. O čtyři minuty později se obtočil kolem Pšeničky veterán Plaček a levačkou z 30 metrů překonal zavidovského brankáře 2:0. Zavidovští pak mírně zlepšili hru, přesto opět inkasovali. Po centru ze strany se k odraženému míči dostal Fiška a trefil odkrytou branku 3:0. Za pět minut Fiška dovršil hattrick, když si zaběhl na dlouhý balón za obranu a zakončil podél brankáře 4:0. Zavidovští však rychle korigovali, pěkný pas D. Štillera našel Sekeru, který lobem překonal Lennera 4:1.

Hosté vstoupili do druhé půle posíleni o kanonýra Korčáka a doufali, že doženou ztrátu. Bohužel hned v 46. minutě vyrazil M. Štiller střelu R. Čihaře pouze k tyči své branky 5:1. Za chvíli snížil Korčák, který využil své rychlosti, utekl a skóroval 5:2. Domácí však rozehráli, následoval centr do strany, skrumáž ve vápně, kdy zavidovští nebyli schopni odkopnout míč z vápna a střela dobře zorientovaného Plačka 6:2. Zavidovská hra se pak úplně sesypala, obrana čelila útoku za útokem, hráči dělali až neuvěřitelné chyby, které vedli k druhé brance R. Čihaře a po neodmávaném ofsajdu hattricku Plačka 7:2, 8:2. V 73. minutě předvedli pěknou akci také hosté, kdy si A. Kraus narazil se Zudou našel ve vápně Sekyru, který mířil přesně k tyči 8:3. Zavidovskou ostudu ještě dovršil devátou brankou v 85. minutě domácí rychlík Šíma 9:3.

Aleš Kraus: „Dnes nemá cenu zápas ani komentovat, všechno bylo špatně. Již přístup hráčů před zápasem byl špatný. Během utkání pak děláme žákovské chyby, které domácí všechny potrestali. Tým už potřebuje pauzu jako sůl, v zimě musíme máknout“.

Zavidov: M. Štiller – Zuda, Vanický, Pšenička, Jelínek (44. Skoupý) – J. Kraus (46. Korčák), D. Štiller, Samson, Hvězda – Sekyra, A. Kraus. Trenér. Richard Štiller

Fotogalerie od Štefana Ferencze: