cenné body z luženské sparty

Lužná – Zavidov B 2:3 (1:2)

V dalším kole zajížděla zavidovská rezerva na horkou půdu luženské Sparty, která se prezentuje sympatickými výkony. Zavidovští byli připravováni na domácí střelce, ale než se rozkoukali, prohrávali 1:0. Dlouhý aut do malého vápna propadl až k Pokornému, který hlavou zavěsil. Domácí pokračovali v aktivní hře, za to zavidovští se uchýlili k nakopávaným míčům, které však domácí obrana bez problémů pokryla. Pouze jednou jí prchl Žďánský, ale Kopřiva v luženské bráně předvedl výborný zákrok. Nejvíce hrozili luženští ze standardních situací, zahrávaných ex-zavidovským Špičkou, s těmi měla hostující obrana velké problémy. Zavidovští začali kombinovat až těsně před poločasem a hned slavili úspěch. V 37. minutě prostrčil na půlce Sixta míč na Knora, ten ho potáhl středem hřiště, aby následně našel krásnou přihrávkou Žďánského, který se tentokrát nemýlil 1:1. Za čtyři minuty byli zavidovští ještě veselejší. Sixta svým dotěrným napadáním donutil domácí k chybě a Knor opět výbornou přihrávkou vysunul Žďánského, který svůj únik z půli hřiště zakončil pěkným obstřelem 1:2.

Že se vstupy do poločasů mají zavidovští problémy se potvrdilo i v tomto zápase. Ve 48. využil Špička dálnici, ve středu hřiště, ve vápně pak pěkným lobem přehodil vyběhnuvšího M. Štillera. Míč trefil sice pouze tyč, u které však stál nejblíže domácí Grill a zakončil do prázdné branky 2:2. Zavidovští se však z vyrovnání rychle oklepali a šli opět do vedení. Jelínek vybojoval míč pro Knora, ten mu uličkou míč do gólovky vrátil a připsal si třetí asistenci  v tomto zápase 2:3. Výsledek mohl poté pojistit Hanych, ale jeho střela mířila těsně vedle. A tak se hrozilo zase na druhé straně. Zavidov se stáhl do defenzivy a urputně bránil. I tak se však dostal do dvou šancí domácí Pokorný, jehož první střela letěla těsně vedle, podruhé se zase skvělou robinsonádou blýskl brankář M. Štiller. V závěru trochu vzplanuly emoce, kdy došlo ke strkanici mezi několika hráči. Poté, co se situace uklidnila byl zápas ukončen a Zavidov si veze cenné tři body.

Aleš Kraus: „Dnes jsme první půli zbytečně báli hrát, místo kombinace jsme nakopávali na Žďánského, a doufali, že on nás nějak spasí. Když jsme pak dali balón na zem, tak se hra rapidně zlepšila. V závěru jsme se soustředili hlavně na bránění, ale kluci na hřišti nechali všechno a výsledek s vypětím všech sil uhájili“.

Zavidov: M. Štiller – P. Šíma (25. Skoupý), J. Kraus (55. D. Štiller), Vitner, Petrů – Kadar (46. Jelínek), Sixta, Knor, Hanych – Sekyra, Žďánský. Trenér: Richard Štiller