Black out přišel po přestávce.

Black out přišel po přestávce

FC 05 Zavidov – SK Zbuzany 2:3 (0:1)

Branky: Ryšlavý ( 67. min), Korčák ( 86. min ) – Kincl ( 28. min ), Barciaaga ( 49. min. p. k. ), Brodský ( 62. min )

V 17. kole I. A třídy přivítali zavidovští fotbalisté vedoucí tým soutěže SK Zbuzany, jejichž dres oblékají bývalí ligoví hráči Radek Šírl, Marek Kincl a Antonín Koubek.

Od úvodních minut se hrál vyrovnaný fotbal. Zbuzany více držely míč na svých kopačkách, ale jejich akce většinou končily před pokutovým územím. Do první šance se dostal Šírl, ale jeho střelu Kukla bravurně vyškrábl na roh. Chvilku na to se do míče opřel Koubek, ale Kuklu zachránila vnější tyč. Po půlhodině už se hosté prosadili. Šírlův ostrý centr Kukla stačil s námahou vyrazit a skluzující Kincl byl tam, kde měl být – 0:1. Do přestávky mohli domácí srovnat. Korčák šel ze strany sám na Ramse, ale nastřelil jen jeho tělo. Těsně před přestávkou se dostal do zakončení Žďánský, ale Ramse neprostřelil.

Prvních dvacet minut druhé části bylo ze strany Zavidova hodně nepovedených, což Zbuzany dokonale využily. Již po čtyřech minutách přišel „úlet“ Hvězdy, který po rohovém kopu zahrával ve vlastním vápně nad hlavou rukou a Barciaga z penalty nezaváhal – 0:2. V 62. min. přišla rychlá akce Zbuzan. Kukla dokázal první zakončení ještě zlikvidovat, ale míč pouze vyrazil a Brodský jej s pomocí tyče poslal do sítě – 0:3. Až za tohoto stavu se domácí probudili. Hodně jim pomohlo snížení, které přišlo po spolupráci nahrávajícího Korčáka a zakončujícího Ryšlavého – 1:3. Zavidovu jako by narostla křídla a zatlačili soupeře před jejich pokutové území. Čtyři minuty před koncem si Ryšlavý s Korčákem spolupráci vyměnili a Korčák vykřesal naději – 2:3. O chvíli na to mohl vyrovnat Ryšlavý, ale vyběhnuvšího brankáře se mu nepodařilo přelobovat. Zavidovskou plichtu měl na noze Vanický, ale z hranice penalty mířil těsně vedle odkryté branky.

Jaroslav Hamouz: „O osudu zápasu rozhodl náš black out na začátku druhého poločasu. Na dvacet minut jsme úplně vypadli z role a soupeř toho využil. Zbuzany asi byly o gól lepším týmem, ale my jsme se vlastními chybami připravili o dobrý výsledek, což je škoda. V prvním poločase jsme s nimi totiž sehráli vyrovnanou partii. Jakmile tak zkušený tým pustíte do tříbrankového vedení, tak se to těžko vyrovnává nebo otáčí.“

Zavidov: Kukla – Pichner (56. V. Beneš), Vanický, Liprt, Hvězda – Ryšlavý, Dvořák (74. Špička), D. Štiller, Jančařík (55. Polák), Žďánský (76. Geier) – Korčák. Trenér: Jaroslav Hamouz. -tělo-