Áčko skončí čtvrté v B třídě!

Velké Přítočno – Zavidov 1:2 (0:1)

V předposledním kole 1. B třídy zajížděli zavidovští borci na půdu sestupem ohroženého Přítočna. Pro hosty to byl poslední zápas, jelikož v posledním kole jim odpadl zápas s odstoupivšími Klobuky. Zavidov trápí obrovská marodka, a tak k zápasu odjelo doslova všechno, co má nohy a ruce. Premiéru devadesát minut si tak za „áčko“ připsal například teprve šestnáctiletý Tomáš Diepold.

Od prvních minut bylo patrné, kdo potřebuje nutně v tomto zápase body. Mírně nakloněná rovina od rozhodčích, přinesla domácím několik puštěných ofsajdů, odpískaných přímých kopů a naopak neodpískaných faulů na zavidovské. Domácí však žádnou svou šanci nevyužili. Nejblíže brance byli ve 20. minutě, kdy kapitán Senko trefil tyčku. O minutu později byl stažen ve vápně Neveďal, píšťalka sudího však zůstala němá. V 27. minutě se však již hosté dočkali. Zuda získal míč a vysunul Neveďala  do úniku. Ten pláchl obraně a střelou k tyči překonal brankáře 0:1. Ve zbytku prvního poločasu se hrál vyrovnaný fotbal, kdy zavidovští hráli více na míči, ale do šancí se již nedostali. Těsně před poločasem mohli srovnat přítočenští, kdy šel po zjevném ofsajdu sám na A. Krause Popelka, ale v úniku nastřelil pouze jeho tělo.

Druhá půle začala převahou Zavidova, který svou převahu zužitkoval po šesti minutách. Zuda opět vybojoval balón na půlce a kolmicí hledal Neveďala, který zakončil úplně stejně jako při svém prvním úniku 0:2. V 62. minutě přišel další klíčový moment zápasu. Skoupý vracel po centru prsama malou domů A. Krausovi. Toho však přehodil a míč mířil do branky. Zavidovský brankář míč ještě fantastickým zákrokem vytáhl, při pádu však ošklivě narazil hlavou do tyče a musel být odvezen RZS do kladenské nemocnice. Do branky šel tak útočník Sekera, který zavzpomínal na roky v dorostu, kdy hájil branku Tatranu Rakovník. Sekyra sice v 71. minutě inkasoval, ale jinak předvedl čtyři klíčové zákroky, kterými vychytal hostům výhru. Zavidov mohl dohrát bez nervů, ale Neveďal třetí branku nepřidal, stejně tak spálil šanci v samostatném úniku Hanych. Nakonec však hosté vybojovali i přes 12 nastavených minut cennou výhru, která jim zaručila čtvrté místo v 1. B třídě.

Lukáš Blecha: „Jsem moc rád, že se nám podařilo vyhrát a přivézt tři body. K zápasu jsme jeli ve slepované sestavě a navíc jsme si museli vytrpět něco, co k fotbalu nepatří. I přesto všechno jsme byli lepším týmem a naše vítězství je zasloužené. Nechci domácí hanit, ale zatím byli nejslabším týmem, se kterým jsme hráli a do této soutěže nepatří“.

Zavidov: A. Kraus (62. J. Kraus) – Zuda, Hornof, Pšenička (48. Blecha), Skoupý – Krejčí, Hanych, P. Šíma, Diepold – Neveďal, Sekyra. Mužstvo vedl: Lukáš Blecha