Sudí Zavidovu příliš nepomohli

Hostouň B – Zavidov 1:0 (1:0)

K prvnímu jarnímu zápasu odjel Zavidov na umělou trávu do Rynholce, kde se utkal s rezervou Hostouně. Na podzim byli zavidovští šťastnější, tentokrát skončil zápas předposledního s posledním lépe pro rezervu Hostouně.

První minuty se hrál nepříliš záživný fotbal, kdy jakoby si oba týmy teprve zvykaly na odskok a rychlejší skluz umělé trávy. Nudnou pasáž zápasu narušila až branka domácích. Motlík ze strany centroval na zadní tyč, před Dunajem proběhl hlouček hráčů, který však míč netečoval, a míč zapadl na ke vzdálenější tyči. Z centru se tak nakonec stala vedoucí branka 1:0. Tento moment jako by vzbudil obě mužstva. Zavidovští se začali více tlačit do útoku, ale stále více naráželi na neustále vztyčený praporek, celému kraji známého řezníka s píšťalkou Petra Zuskina. Hostům tedy nezbylo nic jiného než zakončovat zpoza vápna, ale jejich střely končily mimo branku. Ve 27. minutě přišel smolný okamžik pro hosty, kdy při odkopu prasklo ve svalu D. Štillerovi, ten zůstal ležel, hosté pokračovali, Svoboda prošel kolem hostujícího Pšeničky, který mu však nastavil nohu a domácí hroťák šel k zemi. Hlavnímu sudímu nezbylo nic jiného než vytáhnout červenou kartu. D. Štiller musel střídat a Pšenička byl vyloučen, hosté tak během okamžiku přišli hned o dva hráče. Hosté však nebyli v početním oslabení dlouho. V rozmezí 37. a 38. minuty posbíral dvě absolutně zbytečné karty Kokhan (1. žlutá za oplácení, 2. žlutá za faul na brankáře), a následovala červená. Ve 40. minutě přišel další klíčový moment zápasu. Ve vápně byl šlapákem sražen hostující Neveďal, ale hlavní rozhodčí na pokyn lajnového Zuskina zákrok jako faul neposoudil. Těsně před poločasem mohl srovnat Devera ml., který na přední tyči patičkou umisťoval centr Itnera, ale Ondřejíčka jeho pokus vytáhl.

Druhá půle začala tlakem hostů, kteří více drželi míč na svých kopačkách. Bohužel nemohli ale spoléhat na svou tradiční zbraň, tedy nákopy do prostoru na rychlonohé útočníky. Na mokré umělé trávě totiž míč nabral neobvyklý skluz a končil v autu. Když už se hostům ale podařilo dát přesný míč za obranu, opět je zastavil stejně jako v první půli rozhodčí. Jestli si hosté mohli stěžovat na tendenční mávání sudího Zuskina, to ještě nevěděli, co na druhé straně předvede lajnový sudí Stejskal, jehož praporek letěl vzhůru téměř vždy, kdy míč letěl za obranu. I přesto se Zavidov hnal za vyrovnáním, ale čas se krátil. Vyrovnáním „smrděla“ hlavička L. Kapouna, která po rohu těsně minula branku. Srovnat mohl také Devera ml., ale jeho střela ve skluzu skončila pouze v rukavicích Ondřejíčky. A když už se neprosadil ani Itner po přímém kopu z 25 metrů, nezbylo hostům nic jiného než odjet domů s prázdnou.

Zavidov: Dunaj – L. Kapoun, Pšenička, Vitner, Matějka – D. Štiller (27. Tran), Devera ml., Itner, Jelínek – Neveďal, Korčák (45. Vanický). Trenér: Daniel Devera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *