Druhá prohra v řadě!

Jedomělice – Zavidov 3:2 (1:1)

V druhém kole odjeli zavidovští na horkou půdu Jedomělic. Obejít se museli bez kapitána Korčáka a Knora, jinak nastoupili v plné sestavě.

Domácí nastoupili do zápasu ze zajištěné obrany, kdy bránili od půlky hřiště a spoléhali na brejky. To dělalo zavidovským velké problémy, protože jejich obvyklou hru s dlouhými nákopy hatila pečlivá defenziva. Domácí zahrozili z brejku již v 5. minutě, ale Dragoun mířil vedle. Poté mohli jít do vedení zavidovští, po zalehnutí míče domácím obráncem se kopal nepřímý kop z malého vápna. Zavidovští však tuto šanci nevyužili, střelu Hanycha z bezprostřední blízkosti totiž vyrazil brankář. Druhý brejk se již domácím vydařil Erba šel sám na A. Krause, kterého nadvakrát prostřelil 1:0. Domácí mohli během chvíle i zvýšit ale střelu Dragouna z blízkosti vyrazil brankář. Zavidovští srovnali v 38. minutě, kdy Devera vysunul Neveďala, který svůj úprk zakončil střelou podél brankáře 1:1.

Druhá půle začala tlakem hostů, ale domácí obrana bránila pečlivě. A tak to byli opět domácí, kdo šel do vedení. Kapitán domácích Mrština si udělal z hostující obrany slalomové tyče, nahrál před branku na Milfaita, který prostřelil A. Krause 2:1. Zavidovští stále nemohli nalézt recept na jedomělickou obranu, proto vysunuli stopera Vitnera na hrot a hráli na tři obránce. V 73. pronikl až příliš snadno domácí Drbota kolem Krejčího, následně byl při ataku faulován hostující Jelínek, ale hra pokračovala, míč se dostal až k Zahradníkovi, který střelou k tyči zvýšil 3:1. Hosté se ale nepoložili a za pět minut bylo sníženo, kdy nádhernou střelou zpoza vápna skóroval Neveďal 3:2. Zavidov se dostal v posledních deseti minutách do obrovského tlaku, ale nepřálo jim štěstí. V poslední minutě mohl srovnat Jelínek, ale jeho hlavičku vykopl obránce z brankové čáry.

Daniel Devera: „Dnes nebudu řešit výkon ani prohru, Pokud bude nadále trvat takový přístup k tréninkům a zápasům, bude to už beze mě“!

Zavidov: A. Kraus – Zuda (46. Jelínek), Hornof, Vitner, Krejčí – Hanych, L. Kapoun, D. Štiller, Devera, Neveďal – Žďánský (68. Havel ml.). Trenér: Daniel Devera.