Výhra v derby před plným hledištěm!

Zavidov – Lubná 6:2 (2:1)

Před nádhernou diváckou kulisou čítající přes 200 diváků sehrál Zavidov na svém pažitu pěkný zápas proti nedaleké Lubné.

Domácí šli do zápasu v pozici mírného favorita, což potvrzovali od prvních minut. Hned ve třetí minutě vyzval Neveďal krásnou přihrávkou Hanycha, na kterého doslova zívala prázdná branka, avšak poprvé v zápase ukázal své umění hostující brankář Herink a tutovku mu bravurně vychytal. Herink se vytáhl i proti další šanci Žďánského. V 9. minutě se však ve vápně výborně uvolnil po úniku Neveďal a vstřelil první branku za zavidovský „A“ tým 1:0. Hosté se však vrátili do zápasu za 6 minut. Kraus netakticky vyběhl na hranici vápna, kde na atakoval Boka. Podle řady přítomných za hranicí vápna, avšak sudí ukázal na značku pokutového kopu, a tak Varyš srovnal 1:1. Zavidov se však rychle oklepal a pokračoval v souboji s dobře chytajícím Herinkem. Avšak i tento brankář si po několika skvělých zákrocích vybral slabší chvilku, kdy neudržel ostrý přímák Hanycha, vyražený míč dobíhal L. Kapoun a poslal Zavidov zpět do vedení 2:1. Herink i přesto pokračoval v dobrém výkonu a těsně před odchodem do kabin vychytal samostatný únik Korčáka.

Druhá půle začala opět tlakem Zavidova. V 50 minutě domácí kapitán Korčák přetlačil v souboji stopera Brabce a střelou k tyči zvýšil na 3:1. Hosté se v tu chvíli soustředili hlavně na bránění, kdy jen zásluhou Herinka drželi výsledek. Uklidňující branka přišla po dlouhém autu Hvězdy, po kterém prchl obraně Neveďal, našel přihrávkou pod sebe Žďánského a probuzený zavidovský kanonýr se nemýlil 4:1. Za chvíli se však opět osmělili hosté, když sudí opět zapískl spornou penaltu proti Zavidovu, po údajném faulu L. Kapouna. Tu proměnil lubenský veterán Bařtipán 4:2.Lubenští měli další šanci, ale A. Kraus lubenského Boka vychytal. Ihned po této šanci však nastoupil kanonýr rezervy Sekyra, který si po třech minutách na hřišti ve vápně zpracoval přímý kop D. Štillera a prostřelil Herinka 5:2. Finální podobu výsledku dal Žďánský, kterého poslal do samostatného úniku Jelínek. Druhá branka Žďánského v zápase – konečný stav 6:2.

Daniel Devera: „Věděli jsme, že kluci kolem fotbalu v Lubné odvádějí fantastickou práci o čemž svědčí výsledky. Šli jsme do zápasu s odhodláním zvítězit. Ač nešlo o žádný fotbalový koncert, kluci zápas odmakali a zaslouženě zvítězili. Nelítáme ovšem nikde v oblacích, jsme si vědomi, že nám k dosažení předešlých výkonů stále ještě něco chybí“.

Zavidov: A. Kraus – Krejčí, Havel, Devera ml., L. Kapoun – Hanych (78. Jelínek), D. Štiller, Korčák, Hvězda (84. Kadar) – Žďánský, Neveďal (75. Sekyra). Trenér: Daniel Devera