Žebrák vstřelil 4 branky, přesto to na vítězství nestačilo

Spartak TOS Žebrák vs FC 05 Zavidov 2:2 (1:0)

Ve druhém přípravném utkání zajížděl Zavidov na neutrální půdu do Libomyšle, kde porovnal své síly s  účastníkem B.třídy Spartakem TOS Žebrák. Trenéři Pichner a Hamouz neměli opět k dispozici kompletní tým, když postrádali Krejzu, Hvězdu, Liprta, Hamouze, Vanického, Peška a Blechu.

Utkání začlo svižně z obou stran, ale více ze hry měli v úvodu domácí hráči, kteří se snažili hrát rychlý a kombinační fotbal. K vidění byly i šance Spartaku, se kterými si ale bravurně poradil Kukla. Největší šanci hostů měl po Bokově vysunutí Korčák, který se řítil sám na domácího brankáře, ale namísto střely volil nahrávku, na kterou Špička nedošáhl. První branka zápasu padla ve 37. minutě, kdy po standartní situaci poslal domácí hráč nekompromisně míč hlavou za Kuklovy záda 1-0. Poločas tak skončil nejtěsnějším vedením domácích.

Druhý poločas se hrál vyrovnaný zápas, který nabídl mnoho šancí. V 52. minutě měl obrovskou šanci – nová řecká akvizice – Janos Škytopoulos, ale místo zakončení následovala nahrávka na Špičku, ke kterému se už bohužel nedostala. Domácí hráči podnikali rychlé a přímé protiútoky, které pokaždé zaváněly gólem. Vyrovnání přišlo v 63. minutě, kdy Zbyšek Bok zahrával přímý volný kop z pravé strany, který si nechtěně tečoval domácí zadák do vlastní branky. V 73. minutě se do vedení dostali opět domácí, kdy domácí útočník prošel přes polovinu hřiště a s velkého vápna chytře pod tělem Kukly zvýšil na 2-1. Když si hosté neuměli poradit s několika vyloženými šancemi, museli Zavidovským pomoci hráči Žebráku! V 90. minutě se uvolnil na pravé straně Janos Škytopoulos a jeho střílený centr na Korčáka si srazil žebrácký obránce do vlastní branky 2-2.

Sestava: Kukla – Koc, Beneš (Skoupý), Urik, Pichner – Bok, Devera, Štiller D., Špička – Korčák, Škytopoulos